Aktualijos

Vytautas Juozapaitis. Aldėkime, lalėkime, kol neužčiauptos mūsų kakarinės!

Written by Redakcija · 50 sec read

Aukštas valstybės valdininkas E.Jankevičius vienoje komercinėje televizijoje, patenkintas savimi ir iškraipydamas vykstančios parašų rinkimo akcijos „Dėl užsieniečių teisinės padėties įstatymo pripažinimo negaliojančiu“, mus, parašų rinkėjus, paniekinamai pavadino keliančiais „ŠARŠALĄ“. O mes viso labo Norime tik vieno: kad Seimas persvarstytų Lietuvos visuomenės saugumui gresiantį įstatymą. Kad ir po 50 metų po signatarų namų balkonu susirinkę Lietuvos piliečiai dainuotų LIETUVIŠKAI.

Visuose Didžiuosiuose lietuvių kalbos žodynuose žodis ŠARŠALAS turi dvi skirtingas reikšmes. Jeigu norima pažeminti – tuomet reiškia triukšmą, barnius, skandalus, erzelynę, šurmulį, šiurstą, bilčių. O iš teigiamos pusės – malonybinės – „aldėti, judėti, banguoti, liulėti, lalėti“.

Savo humoreskose Algirdas Grašys mėgdavo sakyti: „Lazda turi du galus – jei vienas į nagus, kitas – tau pačiam į ragus.“ O posakį, kad reikia mokėti „laiku užčiaupti savo kakarinę“, girdėjau ne kartą sakant mūsų valdininkus. Tuo tarpu lietuvių tautos dainius kunigas Antanas Vienažindys yra pasakęs: „Kas tur gerą kakarinę – myli dainą ir Tėvynę!“

Mieli pilietinės akcijos dalyviai – parašų rinkėjai! Man regis, šis aukštas valdininkas, norėdamas mus pažeminti, iš tiesų – išaukštino. Tad ir toliau aldėkime, lalėkime, judėkime, banguokime, liūliuokime, nes mūsų kakarinės dar neužčiauptos!

Parašų rinkėjas, kompozitorius Vytautas Juozapaitis

Šauksmas.lt