Aktualijos

Vytautas Sinica. Nepražiopsokite šito mano straipsnio: galėjote girdėti sąmokslo teoriją apie mano tariamą darbą Landsbergiams

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Perfrazuojant Aristotelį, kalti oponentą svarbu, bet tiesa svarbesnė.

Vakar supratau, kad atėjo laikas man ginti nuo kritikos „konservatorius“. Ginti, nes pasipylė kritika, kuri juodai nepagrįsta, kelianti abstrakčius principus aukščiau valstybės išlikimo ir gyventojų saugumo. Taip, kalbame apie pažeistas centruose uždarytų nelegalių migrantų teises.

Konstitucinis Teismas pasitarė su dvasiomis ir išaiškino, kad nelegalių migrantų sulaikymas be teismo pažeidžia jų teises. Už tai pradėta reikalauti Bilotaitės apkaltos, kažkas net priminė, kad Danijoje ministrę už panašų sprendimą teisė, suprask, ir Bilotaitę reikėtų. Gėda klausytis.

2021 metų vasarą, kai į Lietuvą iš Baltarusijos paplūdo nelegalūs migrantai, ir aš pats, ir Nacionalinis susivienijimas buvome garsiausi valdžios neveiklumo kritikai. Mažiausiai du ištisus mėnesius valdžia vėlavo, nes banaliai nedrįso iš tiesų uždaryti sienos nelegalams, taikyti jiems apgręžimus.

Kai kasdien į šalį ateina po 100 ir daugiau, tarkime, irakiečių, tie du mėnesiai yra net labai daug. Tada reikalavome drąsos ir ryžto – straipsniais, laidose ir net protestais. „Konservatoriai“ galiausiai to ryžto rado ir pavėluotai, bet sieną uždarė. Tai buvo vienas labai retų tikrai teisingų jų darbų.

Kadangi ryžto trūko ir laikas bėgo, į Lietuvą priplūdo per 4000 nelegalių migrantų ir juos reikėjo kažkur padėti, jeigu nenorėjome leisti bėgti į Vokietiją (neatsakinga prieš ES) arba bastytis gatvėse (pavojus Lietuvos piliečiams). Pagaliau su teismu ar be, nelegali migracija yra nusikaltimas.

Kai susiklosto unikalios aplinkybės ir ji vyksta masiškai, nėra jokių sąlygų visiems nelegalams užtikrinti tvarkingą teisminį procesą. Jie patys ir niekas kitas (na dar Lukašenka) sukūrė tas sąlygas, privertusias juos sulaikyti centruose arba tiesiog kapituliuoti ir pripažinti, kad į Lietuvą galite vykti ir nelegaliai.

Po KT sprendimo opozicija puolė Bilotaitę ir „konservatorius“ kaip tik už vieną taip retų teisingų sprendimų: nelegalų uždarymą centruose. Nors tai yra vienas nedaugelio dalykų, už kuriuos „konservatorius“ visgi reikia pagirti.

Lieka tik klausimas, kodėl taip reaguoja opozicija, net ir apsimetantieji gana konservatyviais. Ar a) puolama bele pulti radus pretekstą; b) iš tiesų norisi ginti atviras sienas?

Pastaroji hipotezė, nors keista, turi pagrindo: Skvernelio vyriausybė be ginčų priėmė ES migrantų kvotas, vienas jos ministrų aktyviai agitavo už didesnę darbo imigraciją, o tuometė dar neskilusi LVŽS gan vieningai balsavo už Jungtinių tautų migracijos paktą, skelbiantį ekonominę migraciją žmogaus teise ir šalių pareigą tokius nelegalus priimti.

Už ką pagrįstai kritikuoti „konservatorius“ atsiranda kone kiekvieną dieną. Bet nelegalų uždarymas centruose ar jų apgręžimas nuo sienos tikrai nėra tie puolimo verti sprendimai. Tokia duoklė tiesai.

P.S. Kas skaitote Jangutienę, Furmanavičių ir panašius demagogus, galėjote girdėti sąmokslo teoriją apie mano tariamą darbą Landsbergiams. Gražulis pas Gorienę net pasakoja pasakas, kad reguliariai pietauju su Gabrielium (niekada neteko). Kam tos teorijos patinka ir norite skleisti, nepražiopsokite šito mano straipsnio, tai jūsų didysis įrodymas, geresnio gali nebepasitaikyti. pozicija.org