Aktualijos

Zigmo Vaišvilos pranešimas spaudai „Bliūkšta sufabrikuoti kaltinimai Zigmui Vaišvilai“ 2017 m. rugpjūčio 22 d.

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

 

2017 m. rugpjūčio 17 d. Vilniaus apylinkės prokuratūra nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą, pradėtą 2016 m. pagal UAB „FF Lizingas“ bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ prašymą, apkaltinus Zigmą Vaišvilą neperdavus šiam bankroto administratoriui trumpalaikio UAB „FF Lizingas“ turto, kurio vertė 2,4 mln. EUR.

2017 m. rugpjūčio 8 d. šiame ikiteisminiame tyrime Zigmas Vaišvila jo iniciatyva buvo apklaustas specialuoju liudytoju, nors ir tęsiamas jo gydymas po 2016 m. birželio 29 d. patirtų sunkių politraumų ir keturių sudėtingų chirurginių operacijų. Medikų nuomone, Z. Vaišvila negali dalyvauti teismuose ir ikiteisminio tyrimo apklausose.Prokurorė Agnė Stankevičiūtė nustatė, kad nekilnojamasis trumpalaikis UAB “FF Lizingas” turtas yra ne tik bankroto administratoriaus perimtas, bet ir parduotas. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad šis nekilnojamasis turtas parduotas keliasdešimt kartų mažesnėmis nei rinkos vertės kainomis.

Viešai jau pagarsėję trys gyvenamosios paskirties 10 arų sklypai Palangoje kiekvienas parduoti už 1333 EUR.

Nustatyta, kad neperduotas Mažeikiuose buvęs kilnojamasis trumpalaikis UAB „FF Lizingas“ turtas (gamybos įrengimai ir atsargos), nes 2014 m. jis buvo pavogtas. Dėl vagystės pagal Z. Vaišvilos pareiškimą pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šis tyrimas šį mėnesį sustabdytas, nes nenustatyti vagystę įvykdę asmenys. Z. Vaišvila yra prašęs apklausti liudytoją, kuris tvirtino matęs, kad vagystėje dalyvavo ir bankroto administratoriaus UAB „Admivita“ atstovai. Rugpjūčio 17 d. Šiaulių apylinkės prokuratūra netenkino jau trečio Z. Vaišvilos prašymo leisti jam susipažinti su ikiteisminio tyrimo dėl turto, buvusio Mažeikiuose, vagystės medžiaga.

Nutarime dėl ikiteisminio tyrimo Z. Vaišvilos atžvilgiu nutraukimo atkreiptas dėmesys, kad UAB “Admivita” darbuotoja Inga Dūdienė nepateikė Z. Vaišvilai ir įgaliojimo, patvirtinančios jos teisę perimti UAB “FF Lizingas’ turtą ir dokumentus. Tyrimo veiksmus apsunkino ir tai, kad bankroto administratoriaus prašymu UAB “FF Lizingas” kreditorių komitetas priėmė nutarimą nurašyti ir sunaikinti UAB “FF Lizingas” buhalterinės apskaitos programą.

Dėl nurodytų priežasčių ir Z. Vaišvilos kaltės nebuvimo, jo siekių ir bandymų turtą perduoti bankroto administratoriui, nenustatyta , kad Z. Vaišvila būtų atlikęs nusikalstamas veikas.