Be kategorijos

Balandžio 17-ąją Simono Daukanto aikštėje rengiama akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“

Written by admin · 47 sec read

Balandžio 17-ąją, trečiadienį, 12 valandą Tiesos judėjimas ir laisvieji menininkai kviečia piliečius Vilniaus Simono Daukanto aikštėje menine akcija paminėti praėjusių metų gegužės 17 dieną Garliavoje valdžios surengtą masinio smurto aktą.

Tądien 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Kaip tvirtina Lietuvos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas, tokiais veiksmais buvo šiurkščiai pasikėsinta į konstitucinę šalies santvarką, paniekintos piliečių teisės ir laisvės.

Gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Nuo to pareiškimo jau praėjo 333 dienos. Deja, iki šiol tai nėra padaryta. Neatlikę išsamaus tyrimo ir Klaipėdos prokurorai, ir Klaipėdos apygardos teismas neigia net patį smurto faktą.

Balandžio 9-ąją už jėgą, ne už tiesą apsisprendė ir prokuratūros pažemintas Respublikos Seimas.

Pilietine-menine akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ bus išsakytas protestas prieš valdžios savivalę, smurtą ir melą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.
Tiesos.lt