Be kategorijos

Gal pajudės dvigubos pilietybės klausimo išsprendimas?

Written by admin · 1 min read

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydama išaiškinti, ar galima keisti Pilietybės įstatymo nuostatas nekeičiant Konstitucijos. Argumentai – šiuo metu pilietybės teikimo tvarka yra griežta, o visuomenėje vykstančios permainos keičia žmonių lūkesčius.

Prezidentė Konstitucinio Teismo prašo atsakyti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, nustatyti, kad asmenys, po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną išvykę gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, gali turėti dvigubą pilietybę.

Konstitucinio Teismo taip pat prašoma atsakyti, ar galima tik įstatymu plėsti atvejus ir sąlygas, kada užsieniečiams gali būti išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius per griežta vadina Konstitucinio Teismo poziciją dėl dvigubos pilietybės ir pasisako už liberalesnį reglamentavimą. ,,Manau, kad per griežtas. Aš šiek tiek būčiau liberalesnis šioje srityje”, – pirmadienį, sausio 14-ąją  žurnalistams sakė premjeras, paklaustas apie Konstitucinio Teismo poziciją dėl dvigubos pilietybės.
Socialdemokratų lyderis teigė palaikantis prezidentės Dalios Grybauskaitės kreipimąsi į Konstitucinį Teismą.

-.-.-.-.-.-.-

„Mes su ta savo pilietybe elgiamės taip, kaip sena pana su nekaltybe – niekas jos nebenori, o ji ją vis dar saugo.”

Taip žurnalistė E.Mildažytė „Lietuvos ryto” televizijai pakomentavo prezidentės D.Grybauskaitės sprendimą nesuteikti Lietuvos pilietybės amerikietei I.Tobias.

-.-.-.-.-.-

Mažėja Lietuvos gyventojų

Kaip skelbia Statistikos departamentas, metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2,979 mln. žmonių – per metus šalyje gyventojų sumažėjo daugiau nei 28 tūkstančiais.  Labiausiai prie gyventojų skaičiaus sumažėjimo prisidėjo emigracija – per metus emigravo 21,6 tūkst. žmonių daugiau nei imigravo.
 
2012 m. savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 43 tūkst., imigravo 21,4 tūkst. žmonių. Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad 2012-aisiais, palyginti su 2011-aisiais, sumažėjo emigrantų skaičius ir padaugėjo į Lietuvą sugrįžusių piliečių.
 
Per metus Lietuvoje mirė 6,8 tūkst. daugiau žmonių negu gimė kūdikių. Šių metų pradžioje moterys sudarė 54 proc. visų gyventojų, vyrai – 46 procentus. Kas šeštas vyras ir kas ketvirta moteris buvo 60 metų ir vyresnio amžiaus. Mietuose gyveno du trečdaliai, kaime – trečdalis gyventojų. 2012 metais įregistruota 20,6 tūkst. santuokų ir 10,3 tūkst. ištuokų.