Be kategorijos

Ieškos būdų keisti Pilietybės įstatymą

Written by admin · 59 sec read

Prezidentei atsisakius suteikti pilietybę amerikietei ledo šokėjai Isabella Tobias, čiuožiančiai poroje su lietuviu Deividu Stagniūnu, LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija ieškos būdų, kaip pakeisti Pilietybės įstatymą, kad Lietuvos pilietybę išimties tvarka būtų jai suteikta.

Sudaryta darbo grupė, kuri išsiaiškins teisinę situaciją.

,,Darbo grupė išnagrinės, kokį sprendimą pagal dabar egzistuojančius teisės aktus galime priimti, kad išspręstume Deivido Stagniūno ir Izabelos Tobias problemą”, – sakė komisijos pirmininkas socialdemokratas Juras Požela.  ,,Mes stengsimės pabandyti išspręsti šią problemą keičiant Pilietybės įstatymą, nekeičiant Konstitucijos”, – sakė jis. 

J. Požela tikisi, kad tokios pataisos ateityje leistų išvengti situacijos, kai nusipelniusiems asmenims nėra suteikiama pilietybės, ir palengvintų pilietybės suteikimo išimties tvarką.
 
Anot jo, darbo grupė žada ieškoti kompromiso, o prezidentės sprendimo nekvescionuoja. Po KT išvados parengimo, kuris gali turėti esminę įtaką tokiems atvejams ateityje, KT gali pasakyti, “kad išmtys visiškai negalimos ir įmanomos tik su Konstitucijos pataisa”. “Tačiau jei tai galima padaryti tik keičiant įstatymus, pristatysime galimus variantus jau detaliai išnagrinėję”, – paaiškino J. Požela.
 
Parlamentaras pabrėžė, kad ledo šokėjas D. Stagniūnas antrą kartą negali dalyvauti olimpiadoje dėl to, kad jo partnerė užsienietė. Anksčiau Lietuvos pilietybės negavo ankstesnė jo partnerė Katherine Leigh Copley.
 
Komisijos posėdyje dalyvavusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė atkreipė dėmesį, kad pilietybė labiau reikalinga ne I. Tobias, o D. Stagniūnui ir Lietuvai, mat pagal tarptautinius reitingus čiuožėjai užima trečią vietą JAV.