Be kategorijos

Kvietimas steigti Prienų ir Birštono forumo organizacinę grupę

Written by Redakcija · 1 min read

Gerbiami prieniškiai ir birštoniečiai,

Kaip jau esame informavę, š. m. birželio 3 d., 14:00 Vilniuje, Mokslų akademijos salėje, Gedimino pr.3, įvyks Sąjūdžio 30-mečio minėjimas.

Šis Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo ir Vilniaus Forumo organizuojamas šventinis renginys taps dar vienu svarbiu postūmiu ir žingsniu steigiant Sąjūdžio pradėto  žygio tęsėją, Tautos forumą.Vilniaus forumo pavyzdžiu įvairiose Lietuvos vietose – Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir kitur – taip pat susikūrė arba pradedami kurti pilietiniai forumai. Besiplečiantis jų tinklas taps Tautos Forumu – antrąja Sąjūdžio banga.

Siekdami paspartinti tokio forumo radimąsi kreipiamės į Jus prašydami parodyti iniciatyvą ir pagelbėti šiame svarbiame darbe.  Baigiamuoju minėjimo akcentu turi tapti forumų steigimąsi Lietuvoje koordinuojančio darinio sukūrimas. Jį sudarytų jau egzistuojančių bei veikiančių vietos forumų deleguoti atstovai, taip pat minėjimo dalyviai ir svečiai, galintys ir norintys kurti forumus tose vietovėse, kur jų dar nėra.

Jeigu Jus domina šis sumanymas ir galėtumėte prisidėti prie šios iniciatyvos tapdami Prienų ir Birštono forumo vienu iš steigėjų, prašome pranešti. Jeigu mums parašytų kiti, Jums nežinomi šiai iniciatyvai pritariantys asmenys Jūsų gyvenamojoje vietovėje, apie tai jums taip pat praneštume. Šitaip galėtume prisidėti prie Prienų ir Birštono forumo organizacinės (iniciatyvinės) grupės atsiradimo vildamiesi Jus išvysti Sąjūdžio minėjime jau ne kaip pavienius asmenis, o kaip dar vieno besikuriančio forumo dalyvius ir atstovus. 

Vilniaus forumo vardu

Koordinatorius

El. paštas: info@pilieciai.lt

www.vilniausforumas.lt

www.propatria.lt

**********************

Gediminas Kairys. ATSILIEPIMAS

Aš gyvenu  ES Lietuvos ESR (seniau TSR), Birštone  Buvau savanoriu, priesiekiau tuometinio Sąjūdžio Lietuvai. Manau, kad reikalinga nauja Sąjūdžio banga – reikia gelbėti Lietuvą, kuriai valdantieji jau užnėrė kilpą ant kaklo.Kur tai matyta, kad Lietuvos įstatymai žemiau Briuselio, kad už Europos piniginę tyliai pardavėm Tėvynę..

Nauja Sąjūdžio banga turėtu dirbti tik Tautos interesams, tik Tautai. Europos Sąjunga turi būtį ne tokia kokia yra dabar, bet Nepriklausomų valstybių sąjunga. Jokio diktato iš Briuselio neturi būtį. Vengrija – Europos Sąjungos švyturys.

Kaip norėtusi, kad ir Lietuva būtų tokia.

Deja, jei Lietuvą valdys komunistė, to nebus. Lietuvoje didelis abejingumas. Dar Volteras yra pasakęs, kad didelė tolerancija ir abejingumas – įrstančios visuomenės požymiai.

Tiesiog su džiaugsmo ašaromis prisimenu, kokia Lietuva, tikrojo Sąjūdžio pradžioje buvo vieninga..

Tikiu, kad antroji Sąjūdžio banga Lietuvai būtina, kitaip prarasime Tautą.. Dabar vyksta tylus  Tautos moralinių vertybių keitimas. Nužudyta moralė- nužudyta Tauta. Aš norėčiau prie kuriamo naujo Sąjūdžio  prisidėti.

Pagarbiai,

Brunonas-Gediminas Kairys.  ES Lietuvos ESR ( seniai TSR ), Birštonas,Mokyklos g 31