Be kategorijos

Prezidentas Bolsonaro pakartojo, kad Brazilijoje nebus „sveikatos paso“

Written by Biciulystė Siūlo · 51 sec read

Prezidentas Bolsonaro pakartojo, kad Brazilijoje nebus „sveikatos paso“

Brazilijos prezidentas Jair (Žairas) Bolsonaro ketvirtadienį pakartojo, kad jo vyriausybė neplanuoja šalyje įdiegti vadinamojo „sveikatos paso“, nes „laisvė yra aukščiau už viską“, ir kiekvienas pilietis gali nuspręsti, ar skiepytis, ar ne.

Po to, kai šalyje buvo patvirtinti pirmieji Covid-19 omikrono varianto atvejai žmonėms, atvykusiems iš Pietų Afrikos ar Etiopijos, patvirtinti „sveikatos pasą“ pastarosiomis dienomis prašė įvairūs mokslo sektoriai

Pirmieji trys atvejai buvo nustatyti San Paulo mieste, o dar du atvejai Brazilijoje patvirtinti šį ketvirtadienį, tuo pat metu tiriamos kitos iš Afrikos žemyno į Braziliją grįžusių keleivių infekcijos.

Ceremonijoje, surengtoje prezidento rūmuose, Bolsonaro ketvirtadienį sakė, kad visuomenė turi suprasti, kad „virusas bus amžinai“ ir kad „vakcinos, kai kurios vis dar eksperimentinės, turi daug nežinomųjų“.

Kad pateisintų savo sprendimą neįvesti privalomos vakcinacijos, dešiniųjų lyderis citavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ir tvirtino, kad „pilnai paskiepyti asmenys gali užsikrėsti, pernešti virusą ir netgi mirti“.

Bolsonaro, kuris atsisako išmėginti vakciną ir nevertina jos poveikio nuo pat pandemijos pradžios, pakartojo, kad asmens „laisvė“ yra „aukščiau už viską“.

Tačiau jis pabrėžė, kad vyriausybė nupirko „vakcinų visiems“, kurie nori jomis pasinaudoti, atsižvelgiant į tuos, kurie gynė savo „laisvę“ dėl šios galimybės.

„Mes nedarome iš vakcinos kovinio žirgo vardan politinių interesų“, – tvirtino prezidentas, pabrėždamas, kad niekam negali „grėsti netekti teisių ar būti atleistam dėl nesiskiepijimo, nes laisvė neįkainojama“.

Šaltinis: eventiavversinews.it

tiesos.lt