Kultūra ir menas

Jaunieji lietuvių atlikėjai tarptautiniame Šlėzvigo–Holšteino festivalyje

Written by admin · 1 min read

Liepos 27-28 d. programa tarptautiniame Šlėzvigo–Holšteino festivalyje buvo skirta Lietuvos, kuri šiais metais yra festivalio garbės viešnia, muzikos pristatymams. Festivalyje, kurio istorija skaičiuoja kelis dešimtmečius, ne kartą koncertavo žinomi Lietuvos muzikantai, tačiau džiazas šio vieno prestižiškiausių Vokietijos muzikinių renginių programoje skamba retai, juolab reti svečiai čia būna Baltijos šalių džiazo atlikėjai.

 

Džiugino džiazo mėgėjus

Praėjusį savaitgalį Emkendorfo dvare skambėję „Tree Stones Quartet“ (Kęstutis Vaiginis – saksofonas, Dima Golovanovas – klavišiniai, Kasparas Kurdeka – mušamieji ir Peedu Kass – kontrabosas) garsai sulaukė didžiulio festivalio publikos įvertinimo ir ilgų ovacijų, kviečiančių muzikantus vis grįžti į sceną. Ilgai netilo aplodismentai ir po koncerto vykusioje jamm sesijoje, čia ilgam liko tikrieji džiazo mėgėjai. Koncertą pertraukdavo ilgi ir karšti plojimai, o šiam pasibaigus dar ilgai netilo diskusijos apie Baltijos šalių džiazą.

„Tree Stones Quartet“ buvo įkurtas 2012 metais, kvarteto repertuare – daugiausia pačių muzikantų kūriniai: džiazo ir įvairių šiuolaikinės muzikos formų improvizacijos.

 Kvarteto įkūrėjas Kęstutis Vaiginis yra vienas žinomiausių lietuvių saksofonininkų už Lietuvos ribų. Su savo koncertais jis yra apkeliavęs daugybę pasaulio šalių ir grojęs prestižinių tarptautinių festivalių scenose, ten buvo ne tik pastebėtas, bet ir nominuotas. Prieš kelias savaites Vilniuje Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas jam įteikė prestižinį Europamusicale apdovanojimą, kuriuo kartą per metus yra įvertinamas vienas Europos muzikantas.

Dvare skambėjo ir jaunųjų talentų atliekama muzika

Festivalio scena Emkendorfo dvare buvo atverta ir jauniesiems lietuvių talentams – Mstislavo Rostropovičiaus fondo auklėtiniams ir alumniams. Devyni fondo auklėtiniai, kurių amžius siekia nuo 11 iki 25 metų, per dvi dienas festivalyje pagrojo du koncertus ir atliko sudėtingą ir turiningą programą. Dvaro salėje, kurioje, išpirkę visus bilietus, susirinko beveik 900 muzikos mėgėjų, jaunųjų Lietuvos muzikų atliekami skambėjo M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, F. Chopino, M. Larcange, G. Rossini, N. Paganini, A. Piazzollos, Billo Palmerio ir kitų kompozitorių kūriniai. Savo paties kompoziciją fortepijonui „Pūga“ atliko Simas Šakenis. Koncertuose, kuriuose grojo pianistė Gryta Tatorytė, klarnetininkai Žilvinas Brazauskas, Vytautas Giedraitis, Artūras Šukys, Stasys Makštutis, akordeonistė Eglė Bartkevičiūtė, pianistai Ignas Maknickas ir Simas Šakenis bei jauniausia koncertų dalyvė vienuolikos metų jaunoji smuikininkė, atlikusi variacijas N. Paganini tema, Paulina Jankovskytė, netilo publikos ovacijos. Jaunieji muzikai buvo daug kartų plojimais išlydimi ir vėl kviečiami į sceną, publika prašė vis naujų jų repertuare esančių kūrinių.  

Po dviejų koncertų Emkendorfo dvare jaunieji menininkai skubėjo į Hamburgą, ten jų laukė dar vienas koncertas. Norderšteto kultūros fondo kvietimu muzikantai grojo gausiai susirinkusiai auditorijai Norderšteto bažnyčios salėje. Čia taip pat, kaip ir per koncertus Emkendorfo dvare, netilo publikos plojimai jauniems menininkams. Dėkodamas už koncertą, Norderšteto kultūros fondo direktorius dėkojo jauniems atlikėjams ir Lietuvai – šaliai, kurioje auga ir yra puoselėjama tiek daug išskirtinių talentų. Šie vaikai, sakė jis savo kalboje, yra didelė Lietuvos, geografiškai mažos šalies, garbė, ir už tai mūsų nuoširdi pagarba jūsų šaliai.

LR kultūros ministerijos inf.