Mums rašo

Grupė „Kūjeliai” po pasirodymo Popiežiui rengia koncertų turą po Lietuvos teatrus

Written by Redakcija · 2 min read

Kūjeliai 3 Emilijos Vinžanovaitės nuotrauka  Brolių Juliaus ir Andriaus Vaicenavičių vis dar klausia, kodėl jie savo grupei pasirinko tokį pavadinimą – „Kūjeliai”. Muzikos grupės nariams šis pavadinimas turi labai didelę prasmę, kaip ir viskas, ką jie daro. Mokslai užsienyje, darbai Lietuvoje, šeima, artėjantis turas po Lietuvos teatrus – veiklos daugybė. Andrius trumpam grįžo į Lietuvą repetuoti, tad puiki proga abu brolius pakalbinti apie besibaigiančius metus ir artėjančius koncertus.Ar vis dar yra žmonių, kurie Jūsų klausia, kodėl grupei pasirinkote tokį pavadinimą?

Julius: Tikrai yra. Plečiasi klausytojų ratas, tad istoriją tenka papasakoti vis dažniau. Kūjelius sudarome mes du broliai bei bičiuliai. Kai mudu su broliu buvome vaikai, mus tėtis skutimo mašinėle labai trumpai nukirpdavo. Patys labai to prašydavome ir džiaugdavomės rezultatu. Vis dėlto kai nuvažiuodavome pas senelius į kaimą, močiutė už galvos susiėmusi stebėdavosi, ką tokiems gražiems vaikams padarė, o senelis teištardavo: „Kūjeliai!“. Mums šis pavadinimas labai patinka ir tinka. 

Tad keliais žodžiais, kas yra tie „Kūjeliai”?

Julius: „Kūjeliai” yra idėja, kad Lietuvoje gera gyventi ir kurti, ši idėja skleidžiasi muzikos garsais.

Andrius: Tai žmonių grupė ir tai labai atsispindi koncertuose, nes kiekvienas atėjęs yra vyksmo svarbi dalis, visi kartu esame vienoje akimirkoje. Net sunku nusakyti tą jausmą, bet koncertuose matai, kad mes visi esame kartu. Nėra taip, kad tik mes pasirodome žmonėms, mes visi kartu su žiūrovais kuriame šventę. 

Jau artėjame link metų pabaigos. Tradiciškai priimta metų gale apžvelgti svarbiausius tų metų įvykius. Kas šiais metais Jums buvo svarbiausia? 

Andrius: Šie metai „Kūjeliams” buvo patys įspūdingiausi. Dalyvavome televizijos projekte „Du balsai – viena širdis”. Šis projektas mums buvo ypatingas, nes sulaukėme labai daug dėmesio iš žmonių, žiniasklaidos. Vasarą surengėme du koncertus Vilniuje ir Kaune po atviru dangumi, dabar gruodį – surengsime turą per penkis Lietuvos miestus.

Julius: Man labai įsiminė koncertas Popiežiui Pranciškui katedros aikštėje.

Andrius: Juliaus su draugais Popiežiaus vizito proga sukurtą Jaunimo himną giedojo  tūkstančiai žmonių. Mums plojo popiežius! Nepakartojamas jausmas.

Andrius trumpam grįžo į Lietuvą repeticijoms. Kaip Jums sekasi ruoštis gruodžio mėnesį vyksiantiems koncertams?

Andrius: Puikiai, kartais jaučiuosi, kad net gyvenu Lietuvoje. Man „Kūjeliai” itin svarbu, todėl reguliariai grįžtu koncertuoti, repetuoti su grupe. Kai kurie bičiuliai net nepastebi, kad gyvenu ir studijuoju užsienyje.

Julius: Rudeniškai (šypsosi).

Kuo žiūrovus nustebinsite per koncertinį turą gruodį? 

Andrius: Mintis surengti tokį turą jau ilgai sukosi mūsų galvose, todėl labai laukiame koncertų. Dedame labai daug jėgų, kad koncertai būtų ypatingi ir iš muzikinės pusės, ir iš scenografinės pusės. Kiekviena mūsų daina yra labai išjausta, todėl norėtume groti visas, bet deja netilptume į laiką. O kur dar naujos dainos!

Julius:  Manau, kad koncertai nustebins tuo, jog parodysim savo lyriškąją pusę, pagrosim ir jaukių dainų, kurios tikimės džiaugsmingai pradės Kalėdinį laikotarpį, ir paskatins džiaugtis paprastais dalykais, susišildyti rankas ir širdis. 

Jūsų koncertams pasirinktos nestandartinės erdvės koncertams – teatrai. Ar nebijote, kad tos erdvės šiek tiek sumažins Jūsų energiją, kuria spinduliuojate per koncertus? 

Andrius: Mes manome, kad šios erdvės net atvirkščiai – kiekvieną emociją sustiprins. Teatras yra ta erdvė, kurioje lengva pajusti bendrumą, nes girdimas kiekvienas šnabždesys. Kiekviena klausytojų emocija yra labai svarbi koncerto dalis.Julius: Sveiko jaudulio tikrai netrūksta, kaip viskas bus, pasirinkimų daugybė, stengiamės iš visų jėgų, bet kai ateis koncertai mes atsipalaiduosim – dėl šito galiu būti ramus (šypsosi). 

Ar jau pradėjote galvoti apie Kalėdines dovanas? Ką norėtumėte gauti dovanų? 

Andrius: Manau, kad dovanočiau bilietą į mūsų koncertą. Žinau, kad juokingai skamba, kai pats tai sakau, bet čia tikrai geriausia dovana, kurią galiu sugalvoti! O dovanų norėčiau kokio muzikinio instrumento!

Julius: Man labai patinka Kalėdų laikas, toks magiškas, iškrenta sniegas, ima spaust šaltukas, pasigirsta varpų garsai, toks gerumo ir meilės kupinas laikas! Labai tikiuosi, kad visi rasime laiko pabūti su brangiausiais žmonėmis ir pasakyti, ką jiems jaučiame.