Mums rašo

Pasaulio lietuviams – galimybė rasti daugiau elektroninių knygų gimtąja kalba

Written by admin · 42 sec read

Norite įsigyti lietuvišką elektroninę knygą tarptautinėje elektroninėje parduotuvėje? Jei nežinote autoriaus ar knygos pavadinimo, bus gana sudėtinga. Daugelyje pasaulinių elektroninių parduotuvių ieškoti elektroninių knygų pagal kalbą nėra galimybės.

„Ne veltui stebimasi, jog tarptautinė rinkoje nėra lietuviškų elektroninių knygų. Jų yra, bet randa tik tas, kuris tiksliai žino, ko ieško. Tai ypatingai aktualu užsienyje gyvenantiems lietuviams“, – įsitikinęs UAB „Prodigita“ direktorius Darius Vosylius.

Jo vadovaujama bendrovė sukūrė naują paieškos sistemą, leidžiančią didžiosiose elektroninėse parduotuvėse rasti elektroninių knygų 28 pasaulio kalbomis, tarp jų – ir lietuvių. Taip pat galima atlikti paiešką pagal knygos pavadinimą, autorių ar leidėją.

„Atsidarius www.ebooksbylanguage.com ir pasirinkus lietuvių kalbą, bus galima peržiūrėti knygas pagal turimą įrenginį, pvz., „Kindle“ ar „iPad“, – teigia D. Vosylius, pridurdamas, jog norintieji knygų įsigyti iš paieškos sistemos bus nukreipiami į pageidaujamą elektroninę parduotuvę.

Kol kas nukreipimas galimas į tris elektronines parduotuves („Apple iBookstore“, „Amazon“, „Kobobooks“), tačiau ateityje šis skaičius augs – vyksta derybos su vietos ir užsienio platintojais. Taip pat netrukus www.ebooksbylanguage.com planuojama pateikti leidėjų naujienų, kritikų straipsnių ir skaitytojų rekomendacijų.