Mums rašo

Projektas ,,Vaikų svajonės”

Written by admin · 2 min read

Su džiaugsmu pranešame, kad pirmadienį vėl startavo projektas “Vaikų svajonės“, ir jau trečius metus kviečiame geros valios žmones padaryti gerą darbą bei pagelbėti vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose Lietuvoje, tikėti, jog svajoti verta ir svajonės gali išsipildyti.

Projekto idėja

Tinklapyje www.vaikusvajones.lt yra publikuojamos konkrečios vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, svajonės. Šias svajones galima įgyvendinti asmeniškai, pačiam nuperkant ir įteikiant vaikui jo svajonių dovaną,

arba paaukojant pinigų svajonės įgyvendinimui. Pagrindinis projekto „Vaikų svajonės“ tikslas – pasiekti, kad kuo daugiau vaikų, gyvenančių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis, gautų kalėdines dovanas, apie kurias svajoja ir kurių neturi galimybės gauti iš savo tėvų.

Projektas yra skirtas 1-14 m. amžiaus vaikams, augantiems socialinės rizikos ir socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose visoje Lietuvoje. Tai yra šeimos, kur vienas arba abu iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomi nuo azartinių lošimų, nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams. Šiuo metu Lietuvoje yra virš 10 tūkst. tokių šeimų, o jose auga beveik 24 tūkst. vaikų.

Projekto rezultatai ir planai

Šis projektas gimė 2010 m. ir pirmaisiais metais buvo vykdomas kartu su Vilniaus miesto socialinės paramos centru. Projekto metu buvo surinkta ir tinklapyje patalpinta beveik 800 vaikų svajonių, iš kurių beveik pusė buvo įgyvendintos, o bendra įgyvendintų svajonių suma viršijo 50.000 Lt. Smagu, kad beveik du trečdaliai žmonių vaikų svajones pasirinko įgyvendinti asmeniškai, tuo suteikdami dar daugiau džiaugsmo ir dėmesio šiems sunkiose sąlygose gyvenantiems vaikams.

2011 m. prie projekto sutiko prisijungti dar 10 savivaldybių. Buvo surinkta 1600 vaikų svajonių ir kone visos (90%) įgyvendintos, kurių materialinė vertė siekė beveik 150.000 Lt, o dėmesys ir žmogiška šiluma, kurią gavo vaikai, neįkainojami. Džiaugėmės, kad vis plačiau sklindant garsui apie pildomas sunkiai gyvenančių vaikų svajones, jau ne tik pavieniai užsienyje gyvenantys lietuviai, bet ir visa Filadelfijos lietuvių bendruomenė prisijungė prie svajonių pildymo.

Šiai metais projektas aprėpia net 21 Lietuvos savivaldybę, tad planuojame surinkti apie 3000 vaikų svajonių ir didžiąją dalį jų įgyvendinti. Planuojama, kad projektas, šiemet truksiantis nuo lapkričio pradžios iki metų pabaigos, kitais metais dar labiau išsiplės bei ateityje taps gražia tradicija ne tik Kalėdų, bet ir kitų vaikų švenčių (pvz., Vaikų gynimo dienos) progomis.

Pagalba projektui

Projektas yra įgyvendinamas tik asmeninėmis projekto autorių lėšomis bei projekto draugų nematerialia pagalba. Kasmet mums padeda tokios įmonės, kaip JCDecaux, Integrity, pigu.lt, McDonalds, delfi.lt, 15min.lt, balsas.lt, lrytas.lt ir daugelis kitų. Projektui plečiantis ir augant norui tarp lietuvių užsienyje padėti išpildyti šių vaikų svajones, ieškome daugiau projekto draugų užsienyje.

Todėl kreipiamės į Jūsų leidinį su prašymu padėti sunkiose sąlygose gyvenantiems vaikams nepamiršti, ką reiškia svajoti, ir kad svajonės išsipildo. Bet kokia pagalba skleidžiant žinią apie projektą tarp Jūsų skaitytojų būtų neįkainojama, o ir mes esame pasiruošę daugelį žinios sklaidos priemonių.

Mielai asmeniškai atsakysime į visus Jūsų klausimus bei aptarsime galimus konkretesnius būdus, kaip galėtumėte prisidėti prie projekto „Vaikų svajonės“.