Šalis, kurioje gyvename

Audrius Bačiulis.·Kaip atrodo amerikietiškai tobulas politinio keršto aktas

Written by Redakcija · 1 min read

Audrius Bačiulis.·Kaip atrodo amerikietiškai tobulas politinio keršto aktas

Kaip atrodo amerikietiškai tobulas politinio keršto aktas.

Seniausias Aukščiausiojo Teismo teisėjas Clarence Thomas prisaikdina Donaldo Trumpo skirtą ir Senato patvirtintą jauniausiąją teisėją Amy Coney Barrett.

Trumpas pakvietė Thomas priimti Barrett priesaiką, nes varžosi prezidento rinkimuose su demokratu Joe Bidenu, kuris 1991 metais, būdamas Senato Teisės komiteto pirmininku, bandė nepraleisti į Aukščiausiojo Teismo teisėjus pirmojo afroamerikiečio konservatoriaus Thomas.

Kadangi prie profesinių Thomas gabumų prikibti buvo neįmanoma, Dempartija ir Bidenas tuomet pirmą kartą panaudojo metodą, vėliau pavadintą High-Tech Lynching. Bidenas Senate apkaltino Thomas seksualiniu priekabiavimu prie pavaldinės ir išstatė kažin kokią juodę, kuri tai viešai patvirtino. Thomas, savo ruožtu, Senate pasakė iškalbos ir argumentavimo meno pavyzdžiu tapusią kalbą, kuria sugrūdo visus kaltinimus atgal į burną Bidenui.

Thomas buvo patvirtintas Aukščiausiojo Teismo teisėju 52 balsais prieš 48. Tuomet tai buvo mažiausia persvara, kuria belenkada tvirtinti Aukščiausiojo Teismo teisėjai.

Ėjo metai, Dempartija ištobulino High-Tech Lynching metodiką ir pritaikė ją siekdama užkirsti kelią antrajam Trumpo kandidatui į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Brett Kavanaugh. Viešumon buvo ištrauktos kažin kokios tamsios reputacijos damos, teigusios, būk tai tais laikais, kai jos kartu su Kavanaugh mokėsi mokykloje, girtuose vakarėliuose jis jas prievartaudavęs, o jos nepaisant to ir vėl ateidavusios pavakaroti.

Kavanaugh buvo patvirtintas 50 balsų prieš 48.

Dempartijos ir jos partinės žiniasklaidos organizuotas purvo pylimas ant Kavanaugh buvo toks šlykštus ir toks nepagrįstas, kad įvyko stebuklas – Senato Teisės komiteto pirmininkas Lindsey Graham, lig tol buvęs neabejotinu anti-trumperiu, praregėjo, atsivertė ir tapo karščiausiu Trumpo rėmėju Senate.

Kai Trumpas paskelbė, kad jis teiks trečią savo kandidatą į Aukščiausiąjį Teismą, Graham iš karto pasakė, kad jis bus patvirtintas. Nepaisant bet kokio Dempartijos ir žiniasklaidos pasipriešinimo. Ir paskyrė balsavimą per Hillary Clinton gimtadienį, praėjus ketveriems metams nuo tos dienos, kai šioji viešai pasveikino save su gimtadieniu kaip būsimąją prezidentę ir kuri apsičiurškė tulžimi sužinojusi apie Barrett patvirtinimą Senate.

Amy Coney Barrett buvo patvirtinta, kaip kadaise Thomas – 52 balsais už, 48 – prieš.

Trumpas galėjo rinktis, ką kviesti priimti jos priesaikos – tą patį Kavanaugh prisaikdino jau į pensiją išėjęs buvęs teisėjas Anthony M. Kennedy.

Bet Trumpas turi gerą politinio keršto skonio jausmą, tad jis pakvietė Thomas, kad šis priimtų naujosios teisėjos priesaiką.

Tokia yra aukščiausio lygio politinė kultūra.

Aš irgi galėjau iliustruoti šį įrašą belenkokia kita nuotrauka iš priesaikos ceremonijos, bet pasirinkau FOX televizijos ekrano vaizdą, kad dar labiau užtrigerinčiau mane iš bevardžių profilių slapta sekančius šimašoidus, užingridus beigi kitus leftistus.