Šalis, kurioje gyvename

Pranešimai iš LR ambasados JAV

Written by admin · 1 min read


LR ambasadorius Vašingtone dalyvavo komunizmo aukų atminimo pagerbime

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis kartu su buvusiu JAV gynybos sekretoriumi Donaldu Rumsfeldu (nuotr. kairėje), nuo komunizmo nukentėjusių tautų atstovais, diplomatais, JAV politikais ir visuomenininkais birželio 12 dieną penktųjų Komunizmo aukų paminklo Vašingtone atidengimo metinių minėjime pagerbė šios

totalitarinės santvarkos aukų atminimą. Ž. Pavilionis padėkojo D. Rumsfeldui už ilgametę kovą su totalitariniais režimais ir asmeninę paramą Lietuvos narystei NATO. Savo ruožtu D. Rumsfeldas prisiminė savo vizitą Lietuvoje ir teigė, jog be galo žavisi Lietuvos lyderyste Demokratijų bendrijoje ir kitose tarptautinėse organizacijose tęsiant kovą už laisvę ir demokratiją, padedant kitoms Rytų Europos šalims žengti Lietuvos jau nueitu laisvės ir demokratizacijos keliu.
***
JAV universitetai domisi bendradarbiavimu su Lietuvos partneriais 

Lietuvos ambasados JAV ir Lietuvos garbės konsulės Filadelfijoje Kristos Bard iniciatyva birželio 11-13 d.d. Lietuvoje apsilankė JAV Villanova universiteto Verslo mokyklos atstovai. Vieno iš Villanova universiteto vadovų ir Marketingo bei viešosios politikos tyrimo centro direktoriaus prof. John Kuzop vadovaujamai JAV delegacijai surengti susitikimai su Lietuvos verslo mokyklomis – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla ir Tarptautine Vadybos Mokykla (ISM). JAV atstovai taip pat susitiko su viešosios įmonės „Investuok Lietuva“ ekspertais ir Baltijos Agroverslo instituto prezidentu prof. Raimundu Lopata, apsilankė Vilniuje kuriamame mokslo ir technologijų parke su aukštųjų technologijų laboratorijomis ir mokslinių tyrimų centrais “Saulėtekio slėnyje”. 
 ***
Sėkminga Lietuvos verslo JAV istorija

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis birželio 13 d. ambasadoje su Lietuvos įmonės “Amilina” generaliniu direktoriumi Mindaugu Gedvilu aptarė sėkmingą įmonės veiklą JAV. M.Gedvilo atstovaujama įmonė eksportuojant krakmolą bei glitimą į JAV ir Europos Sąjungos rinkas – šiuo metu “Amilinos” produkcija užima net 5 proc. JAV glitimo rinkos.  Ambasadorius Ž.Pavilionis pasidžiaugė, kad Lietuvos verslininkai, pasinaudoję Europos Sąjungos naryste ir atsivėrusiomis galimybėmis, pradeda sparčiai užkariauti ir JAV rinką. “Lietuvos ambasada JAV darys viską, kad tokių Lietuvos verslo sėkmės istorijos JAV būtų kuo daugiau. “Amilina” yra puikus lyderystės JAV rinkoje pavyzdys”, sakė Ž.Pavilionis.   

Mr. Rolandas KACINSKAS
Minister, Embassy of Lithuania
Ph.: (202) 234-5860 ext 118
Fax: (202) 328-0466