Šalis, kurioje gyvename

Receptų knyga „Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena“ pristatoma Čikagoje

Written by Redakcija · 1 min read

plakatas  degut-portr  Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su Izraelio generaliniu konsulatu Vidurio Vakarams, rengia lietuvės autorės Nidos Degutienės receptų knygos „A Taste of Israel. From Calssic Litvak to Modern Israeli“ (liet. „Izraelio skoniai. Šventės ir kasdiena“) pristatymą Čikagoje, kuris vyks šių metų sausio 18 d., trečiadienį, 6:00 val. vakaro Moadon Kol Chadash žydų kultūros centre (2464 N Clybourn Ave, Chicago, IL).

Vakaro metu N. Degutienė pasakos apie savo sudarytą žydiškų receptų, kurie dažnai persipina su prieškario Lietuvos kulinariniu paveldu,  knygą bei kelerius gyvenimo Izraelyje metus, kuriuos praleido kaip Lietuvos ambasadoriaus Izraelyje žmona, o taip pat kartu su norinčiais pagamins vieną knygoje aprašytų desertų. Renginio svečiai turės unikalią galimybę paskanauti keleto skirtingų patiekalų, kuriuos pati knygos autorė pagamins vaišėms.

Albuminė, puikiai iliustruota patiekalų knyga „Izraelio skoniai: šventės ir kasdiena“ pristato žydų tradicinį maistą ir pagrindines šventes. Joje pateikiama daugiau nei 100 receptų, pradedant užkandžiais ir baigiant desertais. Nida Degutienė – aistringa kulinarė, per penkerius gyvenimo Izraelyje metus jai pavyko įminti žydų virtuvės paslaptis, šia savo patirtimi ji dalijasi su skaitytojais. Knygą praturtina autentiški pasakojimai apie žydų gyvenimą, pamatytą ne turisto žvilgsniu.

„Ši knyga – tai pravertos durys į izraeliečių namus, gatvės užeigas ir prašmatnių restoranų virtuves. Tai receptai patiekalų, kurie skirti kur kas daugiau nei numalšinti alkį. Tai atsiminimai ir pasakojimai, kuriais su manimi penkerius metus dosniai dalijosi litvakai iš Izraelio ir Pietų Afrikos Respublikos, mano draugai izraeliečiai, jų mamos bei močiutės. Tai žydiškos šventės, tradicijos, istorija ir papročiai, iš kartos į kartą perduodami vaikams ir vaikaičiams. Tai sugrąžinta dalelė žydiškos kultūros, kurią Lietuvoje praradom, beveik išnykus anuomet gausiai Lietuvos žydų bendruomenei. Tai naujas žvilgsnis į vis dar daug kam nepažįstamą Izraelį. Ir galiausiai – tai mano surastas atsakymas, kodėl žydiškas maistas – toks ypatingas.“ – rašo knygos autorė Nida Degutienė.

Lietuvės knyga tapo pirmąja lietuviška kulinarine knyga, kurią 2015 metais anglų kalba išleido didžiausia pasaulio leidykla „Penguin/Random House“ Pietų Afrikoje, o 2016 m. knygą „Izraelio skoniai“ Lenkijos leidykla „Foksal“ išleido lenkų kalba. 2016 metų pasaulio gurmanų receptų knygų apdovanojimų ceremonijoje „Izraelio skoniai“ laimėjo pirmąją vietą knygų apie Izraelio virtuvę kategorijoje.

Įėjimas nemokamas, dvi nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės centro lankytojams yra kitoje gatvės pusėje nuo pastato, automobilius taip pat galima statyti gatvėje atsižvelgiant į ženklus. Renginį remia Užsienio reikalų ministerija. Maloniai kviečiame dalyvauti. 

Generalinio konsulato Čikagoje informacija