Nevados Universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad vaikų auginimas ir kasdieniai šeimos darbai yra naudingi vyrų sveikatai ir gali prailginti jų gyvenimo trukmę! Pastarąjį dešimtmetį, šio universiteto biologai ir antropologai ne vieną kartą tyrė biologinius vyrų organizmo pokyčius, tiesiogiai susijusius su tėvyste.
Antropologijos profesorius, aktyviai tyrimuose dalyvavęs dr. Piteris Grėjus (Peter Gray) teigia, kad vyrai taip pat kaip ir moterys išgyvena hormonų pokyčius, susijusius su šeimos kūrimu. Anot jo, ieškant antrosios pusės ar stengiantis susilaukti vaikų, hormono testosterono kiekis vyrų organizme būna ženkliai padidėjęs, todėl šeimos kūrimo etapu, būna akivaizdžiau išreikštas jų vyriškumas. Tuo tarpu, kai vyrai puoselėja ilgalaikius santykius su moterimi ar tampa tėvais, hormono testosterono kiekis organizme šiek tiek sumažėja.
Žvelgiant iš medicininės perspektyvos, ši natūrali hormonų savireguliacija, tiesiogiai priklausanti nuo šeimos sukūrimo ir tėvystės, ypač naudinga siekiant puoselėti gerą vyrų sveikatą. Pasak prof. P. Gėjaus, per didelis testosterono kiekis organizme yra pavojingas vyrų sveikatai, nes slopina imuninę sistemą ir gali sukelti už lytines funkcijas atsakingų organų vėžinius susirgimus. „Mūsų atliktas tyrimas parodė, jog vyrams, puoselėjantiems ilgalaikius santykius ir turintiems vaikų, gamta palankiau sureguliavo hormoninę sistemą ir suteikė daugiau galimybių džiaugtis gera sveikata ir prailginti savo gyvenimo trukmę“, – pasakoja prof. P. Grėjus.
Taigi, nors įprasta manyti, kad kasdieniai šeimos rūpesčiai bei vaikų priežiūra yra pirmiausiai mamų atsakomybė, vyrams labai pravartu neapsiriboti vien tik šeimos išlaikymo reikalais.
Šaltinis: Scientificamerican.com
laisvosvisuomenesinstitutas.lt