Šis bei tas

25 Japonų patarimai sveikatai

Written by admin · 2 min read

Okinavos gyventojai – rekordininkai pagal ilgaamžiškumą. Specialistai paskaičiavo, kad šios Japonijos salos žmonės penkis kartus rečiau nei europiečiai kenčia nuo infarkto, insulto ir vėžio. Kur slypi jų paslaptis? Pasak specialistų, Okinavos gyventojai pasižymi išskirtiniu požiūriu į gyvenimą ir mitybos sistemą. Pateikiame patarimus, kurie prailgina gyvenimą ir jaunystę.
1. Venkite skubos. Nesistenkite nuversti kalnų. Kažko nespėjate? Nieko baisaus, bet nedarykite paskubomis. Juk dėl skubėjimo patiriamas nuolatinis stresas, o tai pirma laiko sendina organizmą.

2. Apribokite cukraus vartojimą: nedaugiau 1 arbatinio šaukštelio per dieną. Dėl jo pertekliaus organizmas greičiau susidėvi.
3. Suvalgykite per dieną 500-600 gr. šviežių daržovių. Gaminkite kopūstų, burokėlių, morkų, ropės salotas – su aliejumi, bet ne majonezu.
4. Lankykitės 2-3 kartus per mėnesį pirtyje. Karštas vanduo ir garai Tekančios Saulės šalyje, kaip vadinama Japonija, laikomi pagrindiniais senatvės priešais.
5. 3-4 kartus per savaitę valgykite troškintą maistą. Tokiu būdu pagaminti patiekalai – jaunystės šaltinis, nes jie turi visų organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų.
6. Įtraukite į savo valgiaraštį jūros kopūstus. Sveikatai palaikyti ir gerinti per savaitę būtina suvalgyti 500 gr. jūros kopūstų. Jie šalina iš organizmo kenksmingas medžiagas, kurios “vagia” jaunystę.
7. Kruopščiai kramtykite maistą. Tokiu būdu palengvinsite darbą virškinimo organų, nes dėl pastarųjų perkrovimo susidėvi organizmas.
8. Atsisakykite įpročio gulėti ant sofos. Horizontali padėtis – tik 8-9 valandas per parą, tvirtina japonų gydytojai. Gulint ilgiau, pažeidžiama kraujo apytaka ir prasideda sveikatos problemos.
9. Virkite 2-3 kartus per savaitę žuvienę. Populiariausias patiekalas ant japonų stalo – žuvies sultinys. Nieko nuostabaus: jis turtingas medžiagomis, kurios prailgina jaunystę.
10. Įsigykite vandens filtrus. Japonai neverda vandens tam, kad “neužmuštų” jo naudingųjų savybių. Gerkite nevirintą, bet gerai išvalytą vandenį.
11. Atraskite naujų įspūdžių šaltinius. Esu sveikas, kol man įdomu – toks Japonijos ilgaamžių šūkis. Susiraskite pomėgį, nesėdėkite nuo ryto iki vakaro prie televizoriaus.
12. Baltai duonai – “Ne!” Japonai apskritai nevalgo baltos duonos. Jei negalite be jos apsieiti, tuomet sumažinkite jos riekelių skaičių.
13. Dažniau iškylaukite gamtoje. Jei nėra galimybės išvykti į užmiestį ar sodybą, namuose laikykite žydinčias vazonines gėles. Augalai sumažina nervinę įtampą ir pagerina širdies darbą.
14. Pratinkite organizmą prie šalčio. Jis leidžia ląstelėms ilgiau išlikti jaunoms. Kartą per savaitę maudykitės po kontrastiniu dušu ir miegokite vėsiame kambaryje (nedaugiau 18 laipsnių).
15. Per dieną išgerkite 3-4 puodelius žaliosios arbatos. Tai – japonų ilgaamžiškumo eliksyras. Žalioji arbata apsaugo organizmą nuo blogos ekologijos ir mažina riziką susirgti vėžiu. Žalioji arbata nepraranda savo gydomųjų savybių, jei geriama be cukraus.
16. Daugiau judėkite! Stenkitės gryname ore kasdien praleisti 20-30 minučių. Rytais 10-15 minučių darykite mankštą. Fizinis krūvis suteikia organizmui gyvybinės energijos.
17. Nesigydykite patys! Japonų vaistinėse net aspirinas neparduodamas be gydytojo recepto. Vartokite tik mediko paskirtus vaistus.
18. Atsargiai su keptais patiekalais! Tokį maistą japonai laiko pavojingu sveikatai, nes jis turi kenksmingo cholesterolio ir kancerogeninių medžiagų. Pasistenkite atsisakyti tokiu būdu pagamintų patiekalų arba lepinkite savo gomurį keptomis bulvytėmis ar mėsa ne dažniau nei kartą per savaitę.
19. Duokite darbo galvos smegenims. Spręskite kryžiažodžius, skaičiuokite grąžą parduotuvėje. Tuomet ir būdami brandaus amžiaus išsaugosite “žvalų” protą ir gerą savijautą.
20. Neapkalbinėkite. Priešiškas aplinkinių kaulelių narstymas vagia gyvybinę energiją, – tokios nuostatos laikosi Okinavos gyventojai. Apie kitus atsiliepkite gerai arba tylėkite.
21. Ant pusryčių stalo – vandenyje virta košė. Kruopos (grikių, avižų, manų) turi mineralų, būtinų mūsų ląstelėms. Gaudamos visavertį maistą, jos ilgiau išsaugo jaunystę.
22. Bendraukite! Kiek bebūtumėte užimti, raskite laiko artimiems žmonėms. Draugiški pasisėdėjimai normalizuoja kraujo spaudimą ir stiprina apsaugines organizmo jėgas.
23. Mažiau raudonos mėsos! Pastaroji šalina iš organizmo geležį, o dėl jos trūkumo organizmas greičiau sensta. Jautieną, avieną ir kiaulieną pakeiskite žuvimi ir vištienos krūtinėlėmis.
24. Valgykite vietos vaisius. Iš obuolių ir kriaušių, išaugintų jūsų regione, organizmas įsisavina 80 procentų vitaminų, o iš užsienio – tik 30 procentų.
25. Plaukite rankas 6-8 kartus per dieną. Tai “išvaduoja” nuo bakterijų ir mikrobų, kurie sukelia įvairias ligas. Rizika susirgti bus mažesnė, o imunitetas – stipresnis