Šis bei tas

Lietuvoje ir užsienyje

Written by admin · 1 min read

Tauragės rajono Žygaičių, Aukštupių, Sartininkų kaimų gyventojai ketina neleisti, kad jų žemėse būtų žvalgomasi skalūninių dujų.Šiame rajone ketinama išžvalgyti apie tūkstantį sklypų. Anksčiau tokie tyrimai buvo atlikti Šilutės, Klaipėdos rajonuose.

-.-

Aukšti Joniškio ir Pakruojo valdininkai nubausti už sovietinių karių kapų tvarkymą be leidimų, pažeidžiant tarptautinius susitarimus, dvišales sutartis. Čia buvo klojamos trinkelės, sėjama žolė, genėjami medžiai, dažomi antkapiai, remontuojamos statulos ir tvoros. Praėjusią vasarą taip buvo sutvarkytos mažiausiai septynerios

sovietų karių kapinės.Joniškio savivaldybės administracijos direktoriui Voldemarui Bandžiukui ir Pakruojo savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Grigoniui skirtos baudos po 3000 litų. V. Bandžiukas tokį sprendimą jau apskundė, V. Grigonis taip pat ketina kreiptis į teismą.
-.-
JAV prasidėjęs ūmus gripas aštuoniose valstijoje, dabar siautėja net 47 valstijose. Jau mirė 27 asmenys,hospitalizuota 2200  pacientų. Illinois valstijoje nuo ūmaus gripo mirė 18 vaikų. Pažymėtina, kad 2012-2013 metų sezono gripui skirta 135 milijonai gripo vakcinos dozių. Šiuo metu jau sunaudota 128 milijonai gripo vakcinų. Tai sudaro maždaug 95 proc. nuo visų pagamintų vakcinų.
Beje, 2011-2012 metų gripo sezono metu nemirė nė vienas žmogus.  Per paskutinį dešimtmetį tokio ūmaus gripo ir aukų skaičiaus nebuvo.
Svarbiausi gripo požymiai: kosulys, bėganti nosis, temperatūra. JAV medikai siūlo kuo greičiau priimti vakciną. Ypač vaikams ir vyresnio amž. žmonėms.
-.-
Prancūzijos gėjų santuokų priešininkai surengė demonstraciją prie Eiffelio bokšto. Šimtai tūkstančių žmonių sekmadienį surengė demonstraciją Paryžiuje prie Eiffel’io (Eifelio) bokšto, protestuodami prieš prezidento Francois Hollande’o (Fransua Holando) planą iki birželio įteisinti gėjų santuokas ir galimybę įsivaikinti tos pačios lyties poroms.
-.-
Berlyne iškasę 30 metrų ilgio požeminį tunelį į Berlyno pietvakariniame Šteglico rajone esantį banko ,,Berliner Volksbank” skyriaus saugyklą, vagys apiplėšė banką – išlaužė ten buvusius seifus ir paspruko su nenurodyta pinigų suma.
-.-
Rusijos policija Salavato mieste, už 1 500 kilometrų į pietryčius nuo Maskvos, pirmadienį šturmavo vieną butą ir nukovė 51 ar 52 metų vyrą, kuris iš medžioklinio šautuvo kelis kartus šovė per savo buto langą į darželio sporto salę, kurioje tuo metu žaidė vaikai. Šūviams pataikius į langus, viena auklėtoja buvo lengvai sužeista nuo stiklo šukių.