Tėvynė mūsų

Iš redakcijos pašto. AntiAčinę koaliciją kuria rinkėjai?

Written by Biciulystė Siūlo · 3 min read
Iš redakcijos pašto. AntiAčinę koaliciją kuria rinkėjai?Raseinių savivaldybės tarybos politikams trypčiojant vietoje ir nedrįstant sustabdyti administracijos direktoriaus Remigijaus Ačo įpročio prabangiai administruoti, antiAčinę koaliciją pradėjo burti rinkėjai.

Pilietinis portalas Tiesos.lt gavo laišką apie „keistai“, švelniai tariant, kuriamą Viduklės pramonės parką. Aktyvus žmogus pateikė ir LR Ūkio ministerijos dokumentą, bylojantį apie vietos savivaldybės tarnautojų nepadorų elgesį su Raseinių rajono gyventojais.

Įdomu, ką apie tai mąsto neįsikibę į Remio skverną nebemokantys gyventi savivaldybės politikieriai. Laukiame drąsių rinkėjų laiškų.

Redakcija

Valerijus Ramonas. Kieno interesai slypi už Viduklės pramonės parko?

Žiniasklaidoje daug rašoma apie planuojamą kurti pramonės parką šalia Viduklės geležinkelio stoties, todėl noriu ir aš pasidalinti savo pastebėjimais.

Spėju, kad tos idėjos autorius – tarp Viduklės ir Nemakščių reziduojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus Remigijus Ačas, kuris pasirūpino, kad jo užmačioms pritartų ir rajono Taryba. 

2017 m. kovo 16 d. Savivaldybės internetiniame portale taip buvo rašoma: „Sprendimo projektą „Dėl pritarimo steigti Viduklės pramonės parką“ pristatė pats administracijos direktorius Remigijus Ačas. Raseinių rajone nėra pramonės gigantų, todėl labai svarbu tose vietovėse, kuriose sovietmečiu veikė įmonės, o šiuo metu jų nėra ir žmonės liko be darbo, steigti pramonės parkus bei keisti esamą padėtį.

Zona, išsidėsčiusi prie Viduklės geležinkelio stoties, Antringio, Stungurių ir Virgainių kaimų teritorijoje – tam tinkama vieta, nes jau yra šiokia tokia infrastruktūra, veikia verslo įmonės, be to, palanki geografinė padėtis […]. Pramonės parkas „Atrask Viduklę“ sudarytų geresnes verslo sąlygas investuotojams, padidintų Raseinių rajono konkurencingumą, skatintų darbo vietų kūrimą, pagerintų verslo aplinką ir investicijų pritraukimą. […]“

Toli nužengė

Po tokio gražaus direktoriaus pristatymo net saldu gomury palieka – žmogus rūpinasi savo rajonu, darbo vietomis ir t. t., ir pan. Tuo pačiu planuojamo pramonės parko teritorija prie Viduklės geležinkelio stoties balandžio mėn. pradėta valyti nuo naftos teršalų už 243 230,68 Eur.

„Naujas rytas“ spalio mėn. rašė, kad rūpestingasis direktorius net su gyventojais susitiko ir pasakojo apie parko idėją. O šis taps kone Naujaisiais Vasiukais – su naujais keliais ir geležinkeliais, vandentiekiu, apšvietimu, saugumo tarnybomis ir vaizdo kameromis, vaikai ar anūkai nebėgs iš gimtų vietų…

Šiuo klausimu Savivaldybės administracija jau toli nužengė: parengtas investicinis projektas, darbai suskirstyti etapais, net pats Ministras Pirmininkas Skvernelis palaikė idėją  ir pabrėžė, kad nesėkmingi kituose rajonuose pramonės parkų ar LEZ‘ų projektai neturi stabdyti naujų gerų iniciatyvų ir raseiniškių užmojų, ir pan.

Iš valstybės – per 10 mln.!?

Pramonės parko projektas buvo pateiktas LR Ūkio ministerijai derinti. Pridėtas ir prašymas inicijuoti projekto pripažinimo valstybei svarbiu projektu procedūras. Pasak R. Ačo,  jeigu Vyriausybė pritars parengtam investicijų projektui ir suteiks Viduklės pramonės parkui valstybei svarbaus ekonominio projekto statusą, infrastruktūros tvarkymui, vystymui ir plėtrai gautume per 10 mln. Eur investicijų.

Kas tas pagrindinis investuotojas?

Remigijus Ačas, gyventojams pristatęs pagrindinį Viduklės pramonės parko investuotoją UAB „Augantis miestas“, pabrėžė, kad norinčiųjų investuoti yra ir daugiau. 
https://rekvizitai.vz.lt/imone/augantis_miestas_uab/

Jei kam įdomu, kas tas pagrindinis investuotojas „Augantis miestas“, gali atsiversti. Toks sutapimas, kad šita Vilniuje registruota, Jono Biloto vadovaujama, 3 darbuotojus turinti bendrovė įkurta 2016 m. gruodžio 2 d. – savaitė po to, kai 2016 m. lapkričio 25 d. R. Ačas tapo Raseinių savivaldybės administracijos direktoriumi.

Galbūt sutapimas ir tai, kad 2013 m. spalį Eglės Ačaitės ir Jono Valančiūno sutuoktuvių liudininku buvo Jonas Bilotas – žmogus tokiu pat vardu ir pavarde, kaip ir „Augančio miesto“ vadovas.
https://zmones.lrytas.lt/veidai-ir-vardai/2013/10/05/news/j-valanciuno-islydetuves-i-nba-pavirto-vestuvemis-be-ziedu-912316/

Nesutinkantys su kaina galės teismautis

Gyventojams buvo išaiškinta, kad privatūs sklypai bus išpirkti valstybės poreikiams. Žemės sklypų pardavimo klausimu galima kalbėtis su Savivaldybės administracijos atstovu Kazimieru Visockiu bei investuotojais.

Kai Vyriausybė suteiks šiai teritorijai valstybei svarbaus ekonominio projekto statusą, sklypai bus paimami pagal žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. Sklypų savininkams bus išmokėtos kompensacijos teisės aktų nustatyta tvarka. Su nustatyta kaina nesutikę žemės savininkai galės kreiptis į teismą.

Pasėjo nerimą

Administracijos direktoriaus ir jo komandos pasilankymas gyventojų nenuramino, o kai pradėjo sukiotis asmenys su mėginimais supirkti į teritoriją patenkančių gyventojų nekilnojamąjį turtą, žmonės dar labiau sunerimo, pradėjo belstis į žiniasklaidos ir net aukščiausių institucijų duris.

Lapkričio 16 d. „Alio, Raseiniai“ rašė apie ramybę praradusią E. Narbutienę, kurios atnaujintas namukas stovi numatomos naujos geležinkelio atšakos vietoje. Moteris žurnalistam pasakojo, kad pas ją atvyko K. Visockis ir R. Ačas. „Kaip nori taip, bet vis tiek tau reikės išsikelti, nes iš vienos pusės čia eis kelias, iš kitos – geležinkelio atšaka. Tarkimės dabar, nes paskui bus valdiška kaina ir tu nieko negausi“, – apie susitikimą su atkakliais svečiais pasakojo E.Narbutienė.

Ūkio ministerija nepritaria

Aktyvūs Viduklės sen. gyventojai kreipėsi į Ūkio ministeriją prašydami, kad vertinant projektuojamo Viduklės pramonės parko teritoriją, nebūtų įskaičiuoti jų nuosavybės du sklypai.

2017 m. gruodžio 1 d. Savivaldybė ir gyventojai gavo atsakymą iš Ūkio ministerijos dėl Viduklės pramonės parko steigimo. Ministerijos išvada tokia: „[…] Raseinių rajono savivaldybė nėra pilnai išnaudojusi savo ir Viduklės pramoninės teritorijos galimybių, sudarant geresnes verslo sąlygas veikiantiems šioje teritorijoje ūkio subjektams (investuotojams), todėl Ūkio ministerija nepritaria investicijų projektui „Viduklės pramonės parko steigimas Antringio k., Stungurių k. ir Virgainių k., Viduklės sen., Raseinių r. sav.“ (toliau – Projektas) ir mano, kad netikslinga inicijuoti Projekto pripažinimą valstybei svarbiu projektu.“ (Ministerijos atsakymą pridedu).

Jei nebus tų 10 mln., ar neištirps entuziazmas kurti parką?