Tėvynė mūsų

Negaliu tylėti

Written by admin · 5 min read

Noriu plot rankomis ir šokti iš džiagsmo!Pagaliau!! Graži, energinga ir stilinga moteris – Rūta Vanagaitė – ėmėsi ginti pačių silpnųjų, o būtent – į Anapilį susiruošusių mūsų senjorų. Ir ne bet kaip – o pačia efektyviausia priemone – viešai, per TV ir nedangstant padėties elegantiškomis frazėmis, o tiesiai šviesiai – mirtininkų konclageriai!

Neilgai trukus priešpriešinę nuomonę pareiškė ir Krivickas, talkon pasikvietęs ekspertus, 3 Seimo narius ir netgi amerikonus emigrantus, kurie visai nesivaržydami pareiškė, kad JAV už tokį pareigūno šmeižtą ligoninės vadovei – baustų, o sanitarė už vaistų vogimą, sukeliant realų pavojų pacientų sveikatai ir gyvybei, gal ir į elektros kėdę pasodintų?!
Oje, oje, oje, oje!
Susirūpinau Senjorų gynėjomis – čiupau Lietuvos baudžiamąjį kodeksą ir ieškau panašių straipsnių pas mus…
Ir akurat! Yra. Ir dėl šmeižto, ir dėl vaistų, ir būtent tiems asmenims, kurie turėjo rūpintis sveikata! Maža to – dar yra su tarptautine teise surištas straipsnis, kuriame numatyta bausmė iki gyvos galvos!!!
Tokios dvi gražios moterys – Rūta ir Nadežda – gali būti su visam kaliūzėn pasodintos?!Na, ne veltui sakoma – padaryk kitam gera – padarysi sau blogą… Ir akivaizdu, kad neišvengiamai! Pradedant tuo, kad seimūnė V.M.Čigrijienė pareiškė norą pati Vilkpėdės slaugos namuose praleisti savo saulėlydį ir baigiant seimunų A.Dumčiaus ir A.Matulo Audito išvadų komentavimu!
Visi trys – Seimo sveikatos reikalų komiteto nariai, o A.Matulas  -netgi komiteto pirmininkas. Tai aukščiausia Lietuvoje sveikatos apsaugos institucija ir aukščiau nebūna. Taigi seimūno A.Šedžiaus emocijos prieš specialistų ir ekspertų užprotokoluotus dokumentus  – visai  ne įrodymas teisėsaugos institucijoms…
Akivaizdu, kad šaunuolei R.Vanagaitei ir jos bendramintei Nadeždai gręsia realus pavojus. Todėl aš, taipogi jau metuose, bei suinteresuota besveikatė, siūlau juodviem kvalifikuotą pagalbą. Esu kriminologė, su moksliniu laipsniu ir 45 metų praktinės patirties, todėl yra vilties jums išsigelbėti nuo cypės. Maža to, buvau Atkuriamojo Seimo deputatė, taip kad pagal subordinaciją nepagadinsiu R.Vanagaitės reputacijos.
Taigi susidėliojame informacją ir žiūrime, ką turime.
Pirmas kadras abejose TV laidose – gražūs atremontuoti Vilkpėdės rūmai ant kalvos, o aplinkui – išlakus parkas. Ir tai miesto centre. Koncentracijos stovyklos pavadinimas akivaizdžiai neatitinka visų matomų palocių. Todėl šito teiginio reikia atsisakyti, nes tuo tik patvirtumėte oponentų tvirtinimą, kad kažkam (ir visi mini konkrečias pavardes) labai rūpi „susiprichvatizuoti“ atstatytą dvarą, tačiau tam trukdo ligoninės vadovė.
Antras teiginys, kad ligoninėje visko trūksta – pradedant personalu ir baigiant pampersais, – irgi kontraversiškas. Juk lėšas ir jų paskirstymo tiek personalo algoms, tiek medikamentasm ar kompensacinėms priemonėms griežtai sunormavo SAM instrukcijos?Audito išvadose šios normos Vilkpėdės ligoninėje nepažeistos. O slaugytojos Nadežtos tiesai TV ekranuose išsakyta nuomonė, kad reikia keisti direktorę – ir ne bet kokią, o pačios geriausios slaugos ligoninės Lietuvoje – tai lenininės nuostatos apie virėjos valdymą rudimentinė liekana. Nuskambėjęs toks slaugės pasiūlymas labai sovietiškai su NKVD-kagėbistiniu represijų kvapeliu…
Audito aktai ir išvados teisme svarbios, o ne personalo nuomonė.
Daug svarbesnis psichotropinių medikamentų klausimas. Bet pasirodo, ir tai, specialistų nuomone, yra didžiausias senatvinės dimensijos visų formų palengvinimas, nuimantis haliucinacijas, agresiją ir depresiją, tuo palengvinant ligoniui merdėjimo kančias visame pasaulyje! Taigi tablečių vogimas Nadeždai gali būti inkriminuojamas kaip vagystė su sunkinančiomis aplinkybėmis! O jeigu dar atsiras pora pirkėjų, patvirtinančių sistemingą tų tablečių pirkimą iš jų – bus dar ir spekuliacija. O R.Vanagaitės palaikymas gali būti įvardijamas kaip bendrininkavimas, slepiant nusikaltimą…
Šiaip jau teisėsaugoje galioja taisyklė, kad grupinis nusikaltimas yra daug pavojingesnis, nei pavienio asmens padarytas.Antra vertus, kapstantis iš bėdos visada kas nors paaukojamas – dažniausiai iešmininkas, taigi, viena iš itariamųjų galėjo nežinoti, nesuprasti tikrosios padėties Vilkpėdės slaugos ligoninėje, tačiau antroji, dargi pristatyta  kaip teisininkė, jau šitaip išsisukinėti nebegali. Nors  įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, bet teismai paprastai linkę nepiktnaudžiauti šia taisyklė – kalėjimai tai juk perpildyti?
Taigi, su bendraminte slaugytoja, tikriausiai, teks atsisveikinti.
Daininkui Frankoniui laidoje už daug jausmingesnį „rankų švelnumo“ atlikimą nei V.Noreika, baudžiamoji atsakomybė negresia. Na, o nukentėjusiai dukrai, už jos motinos netinkamą priežiūrą, ligoninė galės pateikti laukiančiųjų eilės į Vilkpėdę sąrašus, su Seimo nare V.M.Čigrijiene priešaky. Maža to, ligoninė teismui būtinai pateiks, visų, sakykime, Vilniaus ligoninių pacientų mirtingumo statistiką ir įvardis „mirties ligoninė“ – bus nubrauktas.
Beto, ne tik galima, bet ir reikia į procentinį mirtingumą pažiūrėti iš kitos pusės – kodėl nematoma, kad 70 proc. pacientų pratęsiama gyvybė?
Manyčiau, kad geras ligoninės advokatas teismui būtinai išaiškins skirtumus tarp sąvokų „gydymo“ ir  „slaugos“ įstaiga. Pirmu atveju siekiama išgydyti, o antru atveju – tik palengvinti mirties kančią.
Maža to, ligoninės advokatas primins teismui, kad nuo mirties vaistų nėra.
Akivaizdus nokautas senjorų gynėjoms.
Betgi nėra padėties be išieties. O išeitis – pulti, o ne gintis. Ir pulti ne geriausios Lietuvoje  vardą turinčios ligoninės direktorę, o daug didesnį subjektą. Tokia ginybinė startegija labiau pasiteisina, nes didesnio ir nuodėmės stambesnės, o užpultas ir besigindamas  – pridengia mažesnę bėdą.
Taigi, jei griebtumėte už atlapų SAM, tai yra visą kreivą šlievą sveikatos apsaugos sistemą, o Vilkpėdės ligoninę rodytumėte tik kaip pavyzdį, reikalas įgautų visai kitokį atspalvį, pritartų visuomenė, o besigindami aukšti pareigūnai, išgelbėtų ir juviejų svylantį kailį…
Jaučiu, kad sutinkate su mano nuomone, todėl siūlau užsipulti SAM užbaigiamą numarinti kraujo aferą, už kompensuojamų vaistų milijardinius pelnus tiesiai iš biudžeto. Už pastangas pridengti jau užgimusią narkomafiją ir jos legalizavimą „pakaitinės terapijos“ priedanga bei gražias vizijas išplėšti iš biudžeto dar 0,5 milijardo „pagalbinio apvaisinimo“ vardu.
Vien šie keturi klondaikai verti 2-3 milijardų, jau realiai gaunamų iš biudžeto, todėl SAM valdininkai labai greižtai saugos savo „melžiamas“ karves ir bus linkę „pasidalinti“ sviestu-sūriu, negu sunaikinti bandą. Va čia ir yra judviejų raktas nuo gręsiančio kalėjimo durų.
Truputį pasufleruosiu kur ir ko reikia ieškoti.
Sakykime, jei net Seimo narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijai analogiška kontrolės institucija niekaip neatneša statistikos apie, leiskime, valdiško metadono panaudojimą! Tai kur jis dingsta rasti (7-15 tonų kasmet) būtų jūsų aukso lobis. Tuo tarpu narkomafija pati turtingiausia ir galingiausia pasaulyje. Lietuvoje, turbūt, taip pat. Ar įsivaizduojate, kokia galybė stotų jus ginti, jei atkapstytumėte tik valstybės užperkamų 15 tonų metadono nutekėjimo keliukus, jei dokumentuoti yra tik vaistinėse 200 litrų?
Ir visai realaus „navaro“, jau įtvirtinto įstatymais, „nusisavintojai“ kažin kaip gintų savo klondaiką, jei jūs ne po vieną tabletytę, o viso kompensuojamo vaistų sąrašo kainas palygintumėte su Baltarusijoje ar Kaliningrade parduodamų analogiškų vaistų kainomis?
Amen.
Visa šmeižto ir vaistų vogimo byla Vilkpėdės ligoninėje  kaip mat būtų uždaryta.
Į bendrą judviejų gynėjų frontą aktyviai įsijungtų ir SAM institucijos, svajojančios įteisnti 2 proc. rentabilumo „pagalbinį apvaisinimą“, gaunant be rizikos ir atsakomybės 0,5 milijardo iš biudžeto. Jums pakaktų paviešinti, kad šitų lėšų užtektų visiems Lietuvos vaikasm išmokėti po 50 litų pašalpą kas mėnesį, kas garantuotų 100 proc. gimtamumo padidėjimą!!! Ir vaikų be sveikatos ar genetikos problemų…
O kokia armija mamų, močiučių ir kraujo perpylimo reikalingų ligonių stotų judviejų ginti? Tiesiog ištisas visuomeninis judėjimas, kaip cunamio banga nušluotų visus kaltinimus, ir galgi, iškeltų jus ant rinkiminės bangos? Juo labiau, kad būtų kam ir materialiai paremti… iš kitos pusės.
O kas žino, gal ir į Seimą pakliūtumėte, o tada, jau esant Seime, ir su visai kitokia Sveikatos reiklaų komiteto sudėtimi gal būtų galima grįžti ir prie Vilkpėdės rūmų reikalų… Rinkimai jau čia pat – rudeniop. Tai tik reikia suspėti užbėgti „už akių“ tom bylom, pakišant SAM „klondaikų“ išviešinimą ir, ko gero, gali baigtis neblogai.
Juk yra patarlė, kad nėra to blogo, kuris neišeitų į gera. Tai strateguokite posūkį 180 laipsnių kampu! Paskui – sugrįšite…