Tėvynė mūsų

Runkeliai ir skurdžiai

Written by admin · 3 min read

Geriausias derinys, koks tik gali būti, yra runkeliai ir skurdžiai. Runkeliai yra viskam abejingi, o skurdžiai – itin pažeidžiami ir priklausomi. Nei vienas, nei kitas nekelia grėsmės nei Lietuvos politinei sistemai, nei Lietuvos politiniam elitui, tačiau kelia didelį pavojų Lietuvos valstybei. Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena apie 600 tūkst. žmonių. Lietuvoje runkelių, kuriems viskas „dzin“, yra daugiau nei milijonas. Už tai turėtume dėkoti mūsų politiniam elitui. Turėtume žemai nulenkti galvas ir ilgai ilgai klūpėti prieš šiuos geradarius.

Kuo daugiau runkelių Lietuvoje, tuo geriau Rusijai.

 

Runkeliai – tai žmonės, kurie viskam abejingi. Jie abejingi net savo gyvenimui. Jie niekuo nesidomi, jiems nerūpi darbas, šeima, buitis ir sava gerovė. Tie, kurie dar bandė kabintis už gyvenimo, bandė tapti savo gyvenimo šeimininkais, nusivylė tokiais bandymais, spjovė į viską ir išvyko laimės ieškoti svetur.

Runkeliai taip pat yra tie žmonės, kurie yra abejingi politikai, aktyviai visuomeninei veiklai. Tie, kurie neina balsuoti, nesidomi politiniais, ekonominiais procesais, vykstančiais Lietuvoje. Tie, kuriems rūpi tik savi interesai. Kas nelegalų versliuką „suka“, kas cigaretes iš Rusijos ar Baltarusijos veža, kas iš pašalpų gyvena, o kas valstybės tarnyboje sėdi. Visus juos vienija vienas bruožas – abejingumas.

Abejingais runkeliais labai džiaugiasi mūsų politinis elitas. Kuo daugiau runkelių šalyje, tuo stipresnė valstybės politinė sistema. Atėjo laikai, kai politikai drąsiai ir viešai rodo į žmones, sakydami, kad jie yra runkeliai, jie nieko nesupranta ir nežino, tai kaip galima patikėti jiems spręsti svarbius valstybės reikalus? Juk jie yra nesubrendėliai. Jokiais būdais negalima jiems leisti inicijuoti ir organizuoti referendumus bei juose balsuoti. Taip pat negalima leisti jiems aktyviai dalyvauti Lietuvos politiniame gyvenime. Žiūrėk, dar galvoti pradės! Žiūrėk, dar susidomės!

Todėl ir egzistuoja tokia mūsų politinė sistema, kuri runkelių ir ypač tų, kurie geba mąstyti, neįsileidžia pas save. Jeigu tik kas nors kurioje nors sisteminėje partijoje pakėlė balsą, išsakė savo nuomonę, paviešino ją ir, neduok Dieve, pradėjo savarankiškai įgyvendinti savo sumanymą, partijos lyderiai kaipmat tokį išsišokėlį runkelį nusodina, o jei tai nepadeda, tai į sodinimo procesą įsijungia visa partinė priežiūros ir kontrolės struktūra. Jeigu tik kas nors kur nors subūrė runkelius ir iškėlė tikslą dalyvauti šalies politiniame gyvenime, tai iš karto tų runkelių organizacija tampa antisistemine. Ji pradeda kelti grėsmę šalies politinei sistemai. Ji kelia grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui. Visos politinės partijos ir jas palaikančios visuomeninės organizacijos, valdininkija ir žiniasklaida stoja į kovą prieš runkelių organizaciją. Reikia nedelsiant gelbėti valstybę.

Runkeliai ne savo valia tapo runkeliais. Tai padarė politikai. Jie sunkiai dirbo kelis dešimtmečius, kad galėtų džiaugtis savo darbo rezultatais. Jiems beveik pavyko. Politikai sudarė tokias sąlygas, kad normalus žmogus normaliai gyventi negali. Darbo provincijoje nėra. Verslą pradėti yra tas pat, kaip į kosmosą nuskristi. Apie mokesčius geriau nekalbėti. O apie energetikos kainas pasakysiu tik tiek – mes esame „kiečiausi“ visoje Europoje. Nėra jokių pragyvenimo šaltinių. Yra tik valstybės teikiamos dotacijos, pagalbos, pašalpos. Normalūs žmonės išvažiuoja iš šalies, o kiti, kurie nedrįsta išvažiuoti, pasilieka ir paprasčiausiai ne gyvena, o tik egzistuoja. „Darykite ką tik norite, man vis vien“, – runkelio šūkis. „Mes nieko pakeisti negalime, tai kam bandyti“, – dar vienas šūkis. Tokius šūkius girdėdamas politinis elitas atsidžiaugti negali.

Kuo daugiau skurdžių, tuo geriau Rusijai.

Elgeta yra pažeidžiamas ir priklausomas, o priklausomas elgeta – valdomas, lengvai apie pirštą apvyniojamas, patiklus ir naivus skurdžius. To siekia mūsų valdžia. Rusija negali atsidžiaugti mūsų valdžios darbo vaisiais. Kuo daugiau Lietuvoje bus skurdžių, elgetų, tuo lengvesniu grobiu taps Lietuva ir jos teritorija.

Mūsų politinis elitas iš visų jėgų stengiasi skurdinti savo žmones, kurie dar neišvažiavo, kurie dar stengiasi kažką kurti ir įsikurti čia, savo Tėvynėje. Skurdinimo metodas paprastas. Reikia statyti kuo didesnius ir kuo brangesnius objektus. Reikia skolintis, skolintis ir praskolinti šią šalį taip, kad runkeliai paskutinius grašius neštų ir atiduotų, kad jie taptų priklausomi nuo duonos kąsnio, nuo vieno kito numesto pašalpinio lito, ir net pagalvoti nedrįstų apie laisvą žodį, o tuo labiau – apie politiką. Reikia nuolat vykdyti įvairias reformas valstybės valdyme, energetikos sektoriuje, kitose ūkio šakose. Reikia samdyti kuo daugiau konsultantų ir teisininkų. Reikia ginčų – kuo daugiau, kuo didesnių, kuo brangesnių ginčų. Advokatams darbo duosim. Reikia samdyti kuo daugiau ir kuo brangiau viešųjų ryšių kompanijų. Juk reikia kurti virtualų pasaulį ir rodyti jį runkeliams. Jie turi žinoti ir suvokti, kokiame „puikiame“ pasaulyje gyvena, kaip jais rūpinasi valdžia, kaip juos tausoja ir kaip dėl jų „gerovės“ smarkiai dirba bei prakaitą lieja.

Bepigu statyti milžiniškus objektus, kai nereikia skaičiuoti pinigų, sąnaudų ir nereikia sukti galvos dėl ekonominės naudos. Tai gali padaryti bet kuris Lietuvos politinio elito runkelis.

Rusijai tikras džiaugsmais yra tai, kad didelė dalis Lietuvos aktyvių ir drąsių žmonių išvažiuoja į užsienį ir atlaisvina jai teritoriją, kad didelė žmonių dalis gyvena žemiau skurdo ribos, kad didelė dalis Lietuvos žmonių yra abejingi politikai, ekonomikai, kultūrai, viskam, kas yra žmogiška, kas yra svarbu laisvam ir nepriklausomam žmogui. Abejingam ir skurstančiam žmogui yra vis vien, kas yra valdžioje – rudas, raudonas, mėlynas ar žalias, rusai ar baltarusiai, savi ar svetimi.

Runkelio gyvenimas nuo valdžios spalvos ir priklausomybės nepasikeis. Runkelis turi tik viltį: o gal prie ruso bus geriau?! Rusijai belieka tik nupirkti vadinamąjį Lietuvos politinį elitą, ir valstybė bus jų kišenėje. Ką ten pirksi? Jau dabar matome, kad tarp mūsų politikų yra daug labai mylinčių, gerbiančių, besižavinančių ir suprantančių Rusijos Putino politiką politikų. Reikia tik komandos „fas” ir viskas bus padaryta.
Alfa.lt

 Alfa.lt,tiesos.lt