Tėvynė mūsų

Vidmantas MISEVIČIUS: Kaip klaidinama visuomenė

Written by Redakcija · 1 min read

Kolegų iš kitų leidinių darbus stengiuosi vertinti santūriai, tačiau kai prasideda akivaizdus visuomenės klaidinimas ir faktų iškraipymas, tylėti nebegaliu. Neseniai vienas leidinys, iš kurio, peržvelgus jo pastarojo meto turinį, faktiškai liko tik skambus pavadinimas, sugalvojo paskelbti Lietuvos metų žmones.

Nes koks sveiko proto dar nepraradęs Lietuvos gyventojas Matuko nusikalbėjimuose įžvelgs demokratijos sklaidą ar ras kažką logiško Skirmantuko skelbiamose „tiesose”. Apie vėl kiauksėti pradėjusį Tapinuką net kalbėti nesinori… Tai, kad jie atsidūrė valdžiai tinkančiųjų tope (taip jis turėtų vadintis), stebėtis nereikėtų. Ten jiems, kaip sakoma, ir vieta.

O štai pirmoji topo vieta nustebino. Joje atsidūrė sutrikusi, besiblaškanti ir akivaizdžiai ne savo rogėse sėdinti blondinė. Dar būčiau supratęs, jeigu ji būtų nominuota už Lietuvos kelių blokavimą ir jėgos naudojimą prieš savo šalies piliečius. Bet ne, blondinė buvo „apšaukta” metų žmogumi už nenuveiktus darbus. Visuomenę bandoma įtikinti, kad būtent ji sustabdė į Lietuvą plūdusius nelegalų srautus. Jeigu patikėsime tuo, tada galime pradėti tikėti, kad kasryt saulė pateka tik todėl, jog šaunioji vis dar ministrė naktį įveikia tamsos jėgas.

Nelegalai niekur nedingo. Bruzguose prieš mėnesį jų buvo apie 800. Nemažai ne europinės išvaizdos asmenų vis dar pastebima Minske. Vos ne kasdien gaunama pranešimų apie Lenkijos sieną mėginusius kirsti asmenis. Dažnėja bandymų neteisėtai pereiti Latvijos sieną. Vyksta didelis žaidimas, o mes matome tik atskiras jo dalis. Kažkodėl Lietuvai kaimynai leido atsikvėpti, bet tai nereiškia, kad jie atsisakė savo ketinimų. Jeigu santykiai nebus sureguliuoti iš esmės, nelegalai tikrai grįš. Įdomu, kaip tada žmonėms į akis žiūrės šiandien juos kvailinantys topų sudarytojai?..

respublika.lt