Aktualijos

Kandidatas į LR Prezidento postą Z.Balčytis

Written by admin · 1 min read

Nepiktas laiškas Andriui Kubiliui ir tik vienas klausimas
Tai atviras laiškas ir Lietuvos Respublikos piliečiams Daliai Grybauskaitei, Jurgiui Razmai bei užsienio bankų ekspertams, kurie aktyviai įsijungė į Respublikos prezidento rinkimų kampaniją.

Mielas Andriau,

Suprantu Jus, kad sunku ir gėda pripažinti kartu su Respublikos prezidente padarius didžiulę klaidą – brangiai pasiskolinus pinigų iš užsienio bankų. Visa tai kabo sunkiais milijardais ant Lietuvos kaklo ir trukdo greičiau gerinti žmonių gyvenimo sąlygas.

 

Suprantu net tai, kad Jūs bet kokia kaina norite sumenkinti savo favoritės varžovą Respublikos prezidento rinkimuose.

Bet kodėl reikia taip nepagrįstai girtis ir nepagarbiai skleisti savo žodžius apie Latviją ir Estiją, neva kaimyninių valstybių ekonomikos 2008-2012 metais smuko daugiau nei Lietuvos, nes „Lietuva galėjo elgtis lanksčiau, nebūdama susaistyta sutarčių su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF)“.

Tokie teiginiai reiškia, kad jei būtume pasielgę kaip Latvija (būtume pigiau pasiskolinę pinigų iš Tarptautinio valiutos fondo), būtume pražuvę. Dabar, galima suprasti, Lietuva klesti.

Dėmesio verti ir Jūsų teiginiai, kad  „kreipiantis į TVF būtume susidūrę su didele rizika, kad paties TVF būtumėme priversti devalvuoti savo valiutas tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje“.

Latvija savo valiutos lato nedevalvavo (niekas to ir nereikalavo), nemažino pensijų ir įsivedė eurą. Pensijos dabar, beje, Latvijoje didesnės nei Lietuvoje.

Kodėl Latvija, anot Jūsų, padarė neteisingą sprendimą – kreipėsi pigių paskolų į TVF ir Europos Sąjungą, bet anksčiau nei Lietuva įsivedė eurą?

Padėsiu atsakyti: todėl, kad Latvija su savo finansais susitvarkė žymiai efektyviau, teisingiau ir pigiau nei Lietuva. Priešingu atveju, Latvija euro neturėtų, nes niekas nebūtų pritaręs Latvijos norams.

Ir dar, Andriau,

esu labai dėkingas, kad neužmirštate mano mamos ir net prisiminėte, kad mano mama nebuvo euro įvedimo Lietuvoje 2007-aisiais šalininkė. Nežinau, ar Jums tai daro didelę garbę, bet man tai tikrai didelė garbė, kad mano mama (net sulaukusi garbingo amžiaus) visada turėjo ir turi savo nuomonę.

Juk kiekvienas žmogus Lietuvoje dar turi tokią teisę. Šios teisės dar niekas iš Lietuvos žmonių neatėmė. Nemanau, kad visi Lietuvoje privalo turėti vienodą Andriaus Kubiliaus, Vytauto Landsbergio ir Dalios Grybauskaitės nuomonę.

O su faktais ginčytis juk sunku. Lietuva dabar kasmet dėl labai brangiai paimtų paskolų sumoka užsienio bankams papildomą milijardą litų. Latvija anksčiau nei Lietuva įsivedė eurą ir milijardų už palūkanas nemoka.