Aktualijos

Premjerė pasveikino JAV Nepriklausomybės dienos proga

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Lietuvos Vyriausybės ir žmonių vardu Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino liepos 4-ąją Nepriklausomybės dieną švenčiančias Jungtines Amerikos Valstijas ir visai šaliai bei kiekvienam amerikiečiui palinkėjo visokeriopos sėkmės ir ilgų klestėjimo, gerovės bei darnos metų.

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Lietuvos sąjungininkė ir partnerė, remianti mūsų pastangas stiprinti regioninį saugumą, skatinti ekonominį bendradarbiavimą ir kultūrinius mainus.

Ši svarbi diena primena bendras laisvės, demokratijos ir nepriklausomybės vertybes, kurios yra brangios abiem mūsų tautoms. Jungtinių Valstijų įsipareigojimas užtikrinti pagrindines savo piliečių teises ir laisves tebėra vilties švyturys, suteikiantis žmonėms galimybę siekti svajonių ir prisidėti prie geresnės visuomenės“, – sakoma premjerės I. Šimonytės sveikinime, adresuotame JAV viceprezidentei Kamalai Harris.

„Vertiname mūsų bendradarbiavimą stiprinant regioninį saugumą ir transatlantinius ryšius, kaip rodo mūsų kolektyvinės pastangos kovojant su bendrais saugumo iššūkiais, ypač tuo metu, kai autoritariniai režimai bando susidoroti su laisvomis demokratijomis. Labai vertiname JAV karinį buvimą Lietuvoje. Kuo daugiau Amerikos turime Lietuvoje ir mūsų regione, tuo saugesnė yra visa transatlantinė bendruomenė.

Besitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą ir Rusijos puolimas prieš demokratijos principus ir teisės viršenybę tik patvirtina, kad dabar kaip niekada svarbu stiprinti mūsų dvišalius ryšius ir partnerystę NATO bei kuo labiau padėti Ukrainai ginti savo teritoriją ir mūsų bendras vertybes. Laikomės išvien su Jungtinėmis Valstijomis ir esame tvirtai pasiryžę remti Ukrainą iki jos galutinės pergalės prieš agresorių,“ – pabrėžia premjerė.

Ministrė Pirmininkė dar kartą patvirtino tvirtus dvišalius santykius tarp dviejų tautų ir įsipareigojimą laikytis laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių principų, kurie yra dviejų šalių bendrų vertybių pagrindas. „Kartu galime siekti, kad pasaulis puoselėtų šiuos idealus ir siektų visuotinės taikos ir stabilumo“, – rašo I. Šimonytė.