Aktualijos

Rugsėjo 1-ąją pasitinkant: kodėl reikalingas teisinis, o ne lytinis švietimas mokyklose?  

Written by Redakcija · 1 min read

2023 m. rugpjūčio 31 d. 11.00 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Rugsėjo 1-ąją pasitinkant: kodėl reikalingas teisinis, o ne lytinis švietimas mokyklose?“.  

Prisijungimas prie Seimo „youtube“ kanalo „Signatarų spaudos konferencijos“:

Spaudos konferencijoje dalyvauja „TV eteris“ redaktorius Donatas Pikelis, teisininkė dr. Nendrė Černiauskienė.

Signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijose Seime pristatomi įvairūs teisiniai klausimai, susiję su teisės aktų suderinamumu, Konstitucijos ir įstatymų įgyvendinimu, piliečių keliamais ir kasdien sprendžiamais gyvenimiškais klausimais, ginčais teismuose ir valstybinėse institucijose. 

2023-06-30 d. Zigmas Vaišvila ir buvęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdas Tutkus kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo dėl to, kad 2023-06-25 d. LRT 19.30 val. televizijos laidoje “Savaitė” vedėjos Nemiros Pumprickaitės „Blue/Yellow“ vadovu pristatytas Jonas Ohmanas paniekino Lietuvos valstybės vėliavą ir išsityčiojo iš Lietuvos Respublikos piliečių bei jų teisės naudoti mūsų valstybės vėliavą – paskelbė, kad Lietuvos žmonės, kurie būsimo NATO renginio Vilniuje metu iškels Lietuvos trispalvę vėliavą, yra vatnikai ir marginalai, veikiantys Rusijos valstybės naudai. Spaudos konferencijoje bus pristatyta tolimesnė šio klausimo teisinė eiga.

2022-08-24 Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras įsakymu Nr. V-1269 patvirtino taip vadinamą prieštaringai visuomenėje vertinamą „lytinio ugdymo“ programą („Dėl Priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrųjų programų patvirtinimo“ (36.47. p.) „Gyvenimo įgūdžių bendrąją programą“ (48 priedas) ), kuri, pagrįstai manome, prieštarauja teisės aktams ir pamatiniams Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintiems principams: 

(1) Programa pažeidžia LR Konstitucijos 22 str. ir 26 str.; 

(2) Programa prieštarauja LR Švietimo ir mokslo įstatymo 4 str. 13 p. „Mokslas – žinių sistema, apimanti bendrąsias tiesas ar teorijas arba bendrųjų dėsnių veikimą, pagrįsta mokslinių tyrimų metodais.“ 

Ši programa kupina akronimų ir sinonimų, nepagrįstų moksliniais tyrimų metodais, tačiau pradedama vykdyti mokyklose jau nuo 2023-09-01 d. Nei konservatoriškų ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nariai, nei tėvai neprotestuoja. Visuomenė kažko laukia. Deja, tyla bus suprantama kaip sutikimas su patyčia iš moksleivių.

Mūsų nuomone, mokyklose, visų pirma, būtina ugdyti teisinį raštingumą, kuris būtų vykdomas pagal adaptuotą akredituotą programą, pagrįstą ir patvirtinta praktikoje taikoma teisinių žinių sistema.