Šeima

Florida patvirtino išplėstinį LGBT indoktrinacijos draudimą, kuris apima visas mokyklų klases

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Tęsiasi „Saulės giedros valstijos“ mokyklų „nubudimo“ išjungimas.

Naujausias „Saulės giedros valstijos“ konservatyvios politikos laimėjimas yra tas, kad respublikono gubernatoriaus Rono DeSančio (Ron DeSantis) vadovaujamas Floridos Švietimo departamentas patvirtino taisykles, kuriomis draudimas valstybinėse mokyklose dėstyti LGBT medžiagą išplečiamas taip, kad apimtų visas mokyklos klases.

Praėjusiais metais DeSantis pasirašė Tėvų teisių švietimo srityje įstatymą, kuris draudžia mokyklose mokyti vaikus nuo darželio iki trečios klasės apie translytiškumą ir kitus su lytiškumu susijusius klausimus, apriboja vyresnių vaikų diskusijas apie lytiškumą „jų amžiui tinkamu“ turiniu ir reikalauja, kad tėvai būtų informuojami apie bet kokius pokyčius, galinčius turėti įtakos jų vaiko fizinei, emocinei ar psichinei gerovei.

Kairiojo sparno aktyvistai ir jų sąjungininkai žiniasklaidoje šią priemonę klaidinančiai vadino įstatymo projektu „Neištark žodžio gėjus„, pateikdami jį kaip neapykantos kupiną išpuolį prieš LGBT mokytojus ir mokinius ir šaipydamiesi iš minties, kad juo sprendžiama reali problema, nors yra daugybė pavyzdžių, kai mokytojai mokyklose įsitraukia į LGBT veiklą.

Praėjusį mėnesį Floridos Švietimo taryba paskelbė siūlomą taisyklę, išplečiančią naujuosius standartus, pagal kuriuos būtų pakeisti Floridos mokyklų „profesinio elgesio principai“, draudžiantys pamokas apie socialines lytis ir lytinę tapatybę visose klasėse pradedant nuo darželio, o 4-12 klasėse tokios pamokos būtų uždraustos, išskyrus atvejus, kai jų „aiškiai reikalaujama“ pagal Floridos akademinius standartus arba kai jos yra pamokos apie reprodukcinę sveikatą dalis; tokiu atveju tėvai galėtų nuspręsti neleisti savo vaikų į šias pamokas.

Valstijos Švietimo reikalų departamentas pritarė šiai taisyklei trečiadienį, rašo Daily Caller. Numatoma, kad jis įsigalios maždaug po mėnesio.

„Manome, kad švietime visada turėtų būti skiriamas dėmesys matematikos, gamtos mokslų, istorijos ir t. t. pagrindų mokymui klasėse, ypač kai kalbama apie tokius klausimus kaip seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė“, – susitikime sakė Floridos Piliečių aljanso narys Rajenas Kenedis (Ryanas Kennedy).

Išplėstoji taisyklė yra naujausias DeSančio nuolatinių pastangų laikytis pažadų, kuriuos jis davė savo antrojoje inauguracijos kalboje, žingsnis: toliau šalinti ideologinį prozelitizmą iš švietimo ir kruopščiai versti Floridą vieta, „kur „nubudusiųjų ideologija“ žengia į mirtį.”

Jis ėmėsi visos eilės veiksmų, siekdamas uždrausti klasėse svarstyti kritinę rasių teoriją ir vesti amžiui netinkamus pokalbius lytiškumo tema, padėdamas išrinkti panašių pažiūrų konservatorius į vietos mokyklų tarybas ir versdamas laikytis valstybinių standartų, pavyzdžiui, kad tualetai turi būti pritaikyti tik tam tikrai lyčiai. Praėjusį mėnesį jis pasiūlė teisės aktą, pagal kurį kolegijoms ir universitetams būtų nustatyti nauji atskaitomybės, istorinio tikslumo bei ideologinės indoktrinacijos ar ideologinio konformizmo draudimo standartai.

Jo proaktyvūs, konservatyvūs įrašai sukėlė didelį susidomėjimą DeSančiu kaip galimu respublikonų kandidatu 2024 m. prezidento rinkimuose. Jis dar nepaskelbė apie kandidatavimą, tačiau manoma, kad tai padarys pasibaigus dabartinei Floridos įstatymų leidybos sesijai gegužės mėn.

Buvęs prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) šiuo metu didele persvara pirmauja nacionalinėse apklausose dėl Didžiosios senosios partijos (respublikonų – red.) nominacijos, bet DeSantis išlieka konkurencingas valstijų apklausose ir renkant lėšas.

Šaltinis: lifesitenews.com

tiesos.lt